Anasayfa / HDI Sigorta Afyon Belediye Basketbol / HDI Sigorta Afyon Belediyespor – Petkim Spor İddaa Tahmini 13.11.21

HDI Sigorta Afyon Belediyespor – Petkim Spor İddaa Tahmini 13.11.21

ING Basketbol Süper Ligi 8. hafta mücadelesinde HDI Sigorta Afyon Belediyespor Cumartesi saat 13:00’da Petkim Spor ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 149.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış. 

Afyon ligimizin düşük bütçeli, mütevazi takımlarından biri. 6 maçlarından 2 tanesini kazanarak kendi standartlarında iyi bir giriş yaptılar sezona ama son 2 maçlarını üst üste kazanarak düşüşe geçtiler ve şuanda 15. sırada, düşme hattında yer alıyorlar. Temel problemleri ise tahmin edeceğini üzere hücumdaki üretkenlik, ortalama 67 sayı üretebiliyorlar sadece. Son 5 maçlarından 4 tanesi de bu paralelde oynandı, düşük skorlar çıktı. Bu maçlarda sırasıyla 141, 114, 142 ve 116 sayı izlemiştik sadece. Son olarak geçen hafta deplasmanda Beşiktaş’a 68-48 gibi can sıkıcı bir skorla kaybetmişlerdi. 

Petkim ise koç Sevim’i göreve getirerek büyük umutlarla yeni bir takım kurmuştu ama şimdiye kadar büyük hayal kırıklığı yarattılar, 7 maçlarından 6 tanesini kaybettiler ve puan tablosunun son sırasına demir atmış durumdalar. Onlar da Afyon gibi son 2 maçlarını kaybederek geliyorlar bu maça. Yine Afyon’a benzer şekilde, hücumda sorun yaşıyorlar. Maç başına 69 sayı üretebiliyorlar sadece. Son 3 maçlarında da bu paralelde düşük skorlar çıkmıştı. Sırasıyla 130, 147 ve 133 sayı üretilmişti. Son olarak geçen haftasonu konuk ettikleri Daçka’ya 57-76 gibi kalp kırıcı bir skorla yenilmişlerdi. Browne, Planinic ve Boran’dan bu maçta faydalanamayacaklar. Yeni transfer Hamilton ile beraber 4 yabancı ile sahaya çıkacaklar. 

İki takımın da zor günler geçirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz ki zaten puan tablosunun son 2 sırasında yer alıyorlar. Bu kötü performanslarının temelinde yatan sorun ise hücumdaki üretim kısırlığı. Bunu bilen iki koç rakiplerinin açık alanda kolay sayılar bularak bir adım öne geçmesini istemeyecektir. İki ekip de savunmada enerji ortaya koyarak bizlere sert bir maç izlettirecektir diye düşünüyorum. Ortalama 70 sayıyı bile bulamadıklarını düşünürsek, denk güçlerin kapışması şeklinde geçecek bu maçta da karşılıklı olarak 75 sayının üstüne çıkacaklarını düşünmüyorum. Bu nedenle de tercihim alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: ALT (149.5) – 1.87
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Kolombiya – Uruguay İddaa Tahmini 27.11.21

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri kapsamında Arjantin’de düzenlenen fanusta Kolombiya Cumartesi saat 21:10’da Uruguay …