Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Hırvatistan – İsviçre İddaa Tahmini 28.08.22

Hırvatistan – İsviçre İddaa Tahmini 28.08.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri E grubu mücadelesinde Hırvatistan Pazar günü saat 21:00’da İsviçre ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad toplam sayı limitini 153.5 olarak belirlemişler.

Hırvatistan son yıllarda kıtanın düşüşte olan ekol ülkelerinden birisi. Onları açıkçası önelemelerde görmek basketbolseverler için büyük sürpriz diyebiliriz. Koç Mulaomerovic yönetiminde NBA oyuncularının da yer aldığı ideal kadro diyebileceğimiz bir oluşumla önce burada sonra da Eurobasket 2022’de kendilerine gelmek amacındalar. Ancak bu grubun ilk maçında Polonya karşısında deplasmanda epey zorlanmışlardı, 69-72 ile kazanabildiler. O maçta Zubac 19 sayı, 10 ribaund ve Bogdanovic 16 sayı, 8 ribaund ile öne çıkan isimlerdi.

İsviçre ise kıtanın vasat takımlarından biri ama son yıllarda alt sıralardan kurtulup orta seviye takımlara doğru hareketlenmeye başladılar. Buradaki ilk maçlarında bizlere her zaman olduğu düşük skorlu bir mücadele izletmişler, denk rakiplerinden Avustıurya’yı sahalarında 74-64 ile geçerek iyi bir başlangıç yapmışlardı. O maçta Kozic 13 sayı, Zinn 12 sayı, Kovac 11 sayı ve Rocak 11 sayı, 5 ribaund ile ayakta kalan isimlerdi. 

İki takım arasında elbette hem kadro kalitesi hem de tecrübe anlamında ciddi bir seviye farkı var. Ancak Hırvatistan, Polonya maçında da gösterdiği üzere güven vermiyor. Saric, Jaleen Smith, Bogdanovic, Zubac, Hezonja gibi önemli silahlara sahip olmalarına rağmen hücumda organize olmakta zorlanıyorlar. İsviçre de tempoyu düşük tutan ve zaman zaman sert savunma yapabilen bir takım. Dolayısıyla Hırvatlar’ın bu maçı yeneceğini düşünsem de handikap riskine girmektense toplam bareme göre alt seçeneğine yönelmenin daha güvenli olacağını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ALT (153.5) – 1.54
Betroad Oranı: ALT (153.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …