Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Hırvatistan – Yunanistan İddaa Tahmini 07.07.24

Hırvatistan – Yunanistan İddaa Tahmini 07.07.24

Pire’de düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası final maçında Hırvatistan Pazar günü saat 21:00’da ev sahibi Yunanistan ile karşılaşacak. Best10 Hırvatlar lehine 6.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Hırvatlar koç Cesar yönetiminde son yıllarda yaşanan kötü gidişata, hayal kırıklıklarına nispeten dur demiş durumda. Bu turnuvada en iyi basketbol oynayan takımlardan biri konumundalar. Saric, Hezonja, Zubac üçlüsü ve zaman zaman x-faktör katkısı verebilen Filipovic ile Smith liderliğinde grubu lider olarak tamamlamışlardı ancak son maçta sürpriz şekilde Yeni Zelanda’ya kaybetmelerinin yanı sıra yarı finalde de Horford ve Towns’dan yoksun Dominik karşısında ecel terleri dökmüşler, ancak 3 sayı farkla kazanabilmişlerdi.

Bu turnuvanın ev sahibi Yunanistan ise koç Spanoulis yönetiminde Sloukas hariç ideal bir kadroya sahip. Bunun avantajını da çok iyi kullandılar şuana kadar. Grup aşamasında Giannis’i bir maç kullanıp diğer maçta dinlendirirken yarı finalde Doncic liderliğindeki güçlü Slovenya karşısında da onu fazla yıpratmadan 96-68 gibi dominant bir skorla kazanmayı bildiler, final biletini de kaptılar. Artık Paris biletinden sadece 1 adım uzaktalar.

Yunanistan grup maçları ve yarı finalde üçte üç yaparak, bunu yaparken de Giannis’i olabildiğince en az kullanırken Hırvatlar ise grupta Yeni Zelanda’ya kaybetmenin yanı sıra yarı finalde Dominik karşısında çok zorlanmıştı. Evet Saric, Hezonja, Zubac üçlüsü ile Yunan savunmasının başına dert açabilirler ama onların savunmada Giannis, Calathes, Walkup, Papagiannis, Papanikolaou, Toliopoulos gibi silahlara karşı direnebileceklerini zannetmiyorum. Yunanistan’ın taraftar desteğini de arkasına alarak düşük farkla da olsa kazanacağını ve Paris biletini kapacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Osos de Manati – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 25.07.24

Porto Riko Ligi çeyrek final serisi 6. maçında Osos de Manati Perşembe günü saat 03:00’da …