Anasayfa / Houston Rockets / Houston Rockets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 09.11.23

Houston Rockets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 09.11.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibinin lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Rockets geçen sezon olduğu gibi konferansın zayıf halkalarından biri olmayacağını gösterdi şuana kadar. Son 3 maçlarının tamamını evlerinde oynadılar ve bunun avantajını kullanarak da güzel bir seri yakaladılar. Önce Doğu’nun orta altı ekiplerinden Hornets’ı sonra da üst üste 2 kere Batı’nın geçen sezonki yarı finalisti Kings’i üst üste yendiler! Alperen ve Green ikilisi çok formdalar ki son maçı tam 25 sayı farkla kazandıklarını hatırlatalım. Amen Thompson ve Oladipo’dan yine faydalanamayacaklar. 

Lakers ise sezona beklentilerin altında bir giriş yaptı. Ayrıca son 2 maçlarını da üst üste kaybettiler. Deplasmandaki o son 2 maçlarında Doğu ekiplerinden Orlando’ya 19 sayı ve son olarak da Heat’e 1 sayı ile kaybetmişlerdi. O son maçta Lebron 30 sayı, 4 ribaund ile öne çıkarken, Reaves 23 sayı, 10 ribaund, 9 asist ve Russell 13 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile direnen başlıca isimlerdi. Davis ve Hayes’in durumları maç saatinde belli olacakken Vincent’den yine faydalanamayacaklar. 

Elbette Lakers kağıt üstünde hem kalite hem de tecrübe anlamında rakibinden önde ancak form grafiği ve mora anlamında Rockets’ın daha iyi durumda olduğu da bir gerçek. Alperen ve Green gibi genç yıldız adaylarının liderliğinde Kings karşısında gelen galibiyetlerin özgüveniyle kolay lokma olmayacaklarını, kaybetseler de en azından handikapta kalarak sezonun geri kalanı için tüm rakiplere bir kez daha mesaj vereceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.42
Hovarda Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fransa – Avustralya İddaa Tahmini 21.07.24

Orleans kentinde oynanacak Hazırlık Maçı‘nda Fransa Pazar günü saat 22:00’da Avustralya ile karşılaşacak. Hem İddaa …