Anasayfa / NBA / Houston Rockets – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 12.02.21

Houston Rockets – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 12.02.21

NBA normal sezon mücadelesinde Houston Rockets, Cuma gecesi saat 03:30’da Miami Heat ile karşı karşıya gelecek. İddaa deplasman ekibinin galibiyeti için 1.52 oran belirlerken, bets10 1.73 oran belirlemiş.

Houston Rockets oynadığı son 3 maçı kaybetti. Christian Wood’un yaşadığı bilek sakatlığı nedeniyle bu üç maçta forma giymemiş olması takımı genel olarak kötü etkilerken işin hücum yönünde de takımı aksatmış durumda. Daniel House, Ben McLemore ve Tate çeşitli derecelerde skor katkısı yapabiliyor fakat takımın ana parçaları kadar kuvvetli olmayışları onların yeterli olmamasına neden oluyor. Ana parçalardan Eric Gordon, John Wall gibi isimler de çok üst düzey performans sergileyemezken takımın en skorer ismi Wood bu maçta takımını yine yalnız bırakacak.

Miami Heat de rakibi gibi uzunca süre sendeleyen bir ekip oldu. Ama son üç maçta üst üste alınan galibiyetler onları bir nebze rahatlattı. Sıkıntılı bir hastalık dönemi geçiren Jimmy Butler son haftalarda alışılmış formuna dönmeye başladı ve bu takım için oldukça pozitif bir haber. Son dönemlerde Duncan Robinson’ın hücum yönünde istikrarsız bir performans sergileyişi onlar için biraz sıkıntı olsa da Kendrick Nunn ve Kelly Olynyk’den gelen katkılar işleri dengeliyor.

Houston Rockets’ın Wood’dan yoksun olacağı birkaç gün biraz sancılı geçebilir. Hücumdaki çeşitliliklerinin fazla olmadığından ve her oyuncunun önemli bir parça olduğundan bahsettim. Öte taraftaki Miami ise çıkışa geçmiş, daha formda bir durumda. Jimmy Butler’ın John Wall’a karşı üstünlük kurmasını bekliyorum. Bunun yanında gerek şutör katkısı olarak gerek Bam Adebayo’nun yarattığı pota altı gücü sayesinde Miami parkenin diğer alanlarında da daha güçlü ekip olarak duruyor. Deplasman ekibinin maçtan galip ayrılacağını düşünüyorum.

Eksikler:

Houston: Christian Wood, Dante Exum
Miami: Goran Dragic, Avery Bradley

İddaa Oranı: MS 2 – 1.52
Bets10 Oranı: MS 2 – 1.73
Güven Endeksi: 7

 Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Günün NBA Kuponu 05.03.21

NBA normal sezon mücadeleleri aradan önceki son fikstürle birlikte devam ediyor. Perşembeyi Cumaya bağlayacak gece …