Anasayfa / Houston Rockets / Houston Rockets – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 18.03.23

Houston Rockets – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 18.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Houston Rockets Cumartesi günü saat 03:00’da New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Rockets Batı’nın ve tüm ligin en zayıf halkalarından birisi oldu bu sezon. Ancak iddialarının kalmaması ve bir çok rakibinde onları kolay lokma olarak görmesinin verdiği rahatlıkla da ilginç sonuçlar aldılar son maçlarda. Evlerindeki 2 maçta Doğu’nun zirve ekiplerinden Boston’u son nefeste 2 sayı farkla ve Batı’da play-in mücadelesi veren Lakers’ı 114-110 ile devirmeyi başardılar. Eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor, koç Silas tüm kadrosunu kullanabilecek bu maçta.

Pelicans ise topladığı 33 galibiyetle halen play-in şansını sürdüren bir ekip. 10. sıradaki Lakers’dan sadece 1 adım gerideler. Ancak son 3 maçlarından ikisini kaybederek kötü sinyaller verdiklerini de belirtelim. Son 2 deplasman maçlarında Batı’nın play-off ekiplerinden Warriors’a 9 ve zirve takipçisi Kings’e ise tam 15 sayı farkla kaybetmişlerdi. 15 Mart’taki son sınavlarında ise evlerinde olmalarına rağmen play-in’deki direkt rakiplerinden Lakers’a tam 15 sayı farkla teslim oldular! Williamson ve Alvarado’dan yine faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok.

Her ne kadar Rockets son sırada yer alıyor ve play-in iddiası kalmadığı için formalite maçlarına çıkıyor olsa da kolay lokma olmadığını da son 2 maçını kazanarak göstermiş bir ekip ki Lakers ve Boston gibi önemli rakipleri devirmişlerdi. Pelicans’ın Williamson’ın yokluğunda iyi basketbol oynamadığı bir gerçek ve burada Houston’un genç, yetenekli ve diri kadrosu karşısında da zorlanabileceklerini tahmin ediyorum. Bu nedenle ev sahibi lehine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.54
intobet Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.80
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Indiana Pacers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Indiana Pacers Salı günü saat 02:00’de Batı ekibi Dallas Mavericks ile …