Anasayfa / NBA / Houston Rockets – Washington Wizards İddaa Tahmini (2) 26.01.23

Houston Rockets – Washington Wizards İddaa Tahmini (2) 26.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Houston Rockets, çarşambayı perşembeye bağlayan gece 04:00’te Washington Wizards ile Toyota Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını ev sahibi takım lehine 1.5 olarak belirlemiş.

Houston Rockets iki gece önce oynanan mücadelede Minnesota’yı mağlup etmeyi başararak 13 maç aradan sonra galip geldi. 119-114 sona eren mücadelede Jalen Green 42 sayıyla parlarken milli oyuncumuz Alperen Şengün 21-7-7 ile bir kez daha parladı. Stephen Silas diktasında inanılmaz kötü bir şekilde yönetilen bir ekip olan Houston Rockets’ta Alperen’in etkisiyle birlikte oyun tarzının biraz daha değişmeye meyillendiğini görüyoruz. Alperen’in Jokic gibi bir rolü üstlendiği takdirde takım halinde daha iyi işler başarmaları mümkün.

Washington cephesi ise dün gece Dallas’a konuk olduğu maçta son anlarına eşitlikle girilen mücadelede Luka’nın önce faul kaçırıp ardından faul yapıp ardından da top kaybı yapmasıyla birlikte maçı kazanmayı başardı. Kuzma 30 sayılık performansının yanı sıra takımını öne getiren serbest atışı değerlendirirken Doncic’in maçı bir nevi hediye ettiğini de söyleyebiliriz. Böylece galibiyet serisi üç maça çıkan Washington Wizards, Porzingis’in yokluğunda hem hanesine zor bir galibiyet yazdırdı hem de hücumda olumlu sinyaller verdi.

Son dönemde hücum tarafında daha ön plana çıkan iki ekip gördüğümüzü söyleyebiliriz. Houston cephesi Kevin Porter’ın 6 maçlık yokluğuna rağmen Jalen Green ve Alperen Şengün’le kaliteli işler başarmakta. Washington cephesi de son üç maçta rakiplerinin potasına ortalama 127 sayı yolladı. Son derece formda bir durumda olduklarını söyleyebiliriz. Bugünkü maçta deplasman ekibinin hücum gücünün daha kaliteli olduğunu düşündüğüm için tercihimi onlardan yana yapacağım. Sürpriz severler MS 2 & ÜST seçeneğini değerlendirebilir.

Eksikler:

Houston: Kevin Porter, Jabari Smith (gtd)
Washington: Kristaps Porzingis

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.49
intobet Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors İddaa Tahmini 31.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Oklahoma City Thunder, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te Golden State Warriors …