Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İran – Lübnan İddaa Tahmini 02.09.23

İran – Lübnan İddaa Tahmini 02.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası 17-32 klasman turu P grubu son maçında İran Cumartesi günü saat 16:30’da Lübnan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet İran lehine 4.5 handikap belirlemişler.

İran turnuvanın beklendiği gibi en zayıf halkalarından birisi konumunda. İlk tur da üçte 0 çekerken rakiplerine hep farklı skorlarla teslim olmuşlar, direnememişlerdi. Buradaki ilk maçlarında ise iddiası bulunmamasına rağmen halen güçlü bir kadroya sahip olan Fransa karşısında hiç varlık gösterememiler ve tam 27 sayı farkla hezimete uğramışlardı. Artık bu maçı kazanabilseler bile format gereği Olimpiyat elemelerine bilet kapma şansları yok, dolayısıyla formalite icabı sahaya çıkacaklar.

Lübnan ise ilk turda beklendiği gibi galibiyetle tanışamadı ama bu turdaki ilk maçlarında denk rakiplerinden Fildişi’nin 84-94 gibi net bir skorla geçtiler. O maçta Saoud 29 sayı, 5 ribaund, 8 asist ve Spellman 25 sayı, 6 ribaund, 5 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Şimdi hedefleri bu maçı kazanarak gelecek yaz düzenlenecek Olimpiyat elemelerine bilet kapmak isteyecekler. 

İki takım arasında zaten kağıt üstünde net farklar var. Lübnan son maçta yıldızı Arakji olmamasına rağmen Fildişi’ni yenerek bu seviyedeki takımlar arasında güçlü bir noktada olduğunu gösterdi. Gelecek yaz Olimpiyat elemelerine katılabilmek için kazanmaları gereken bu maçta da iddiası kalmamış İran’ın aksine yüksek motivasyonla sahada olacaklarını ve düşük farklarla da olsa kazanarak görevi tamamlayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.48
Rexbet Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.76
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Alba Berlin – Crailsheim Merlins İddaa Tahmini 02.10.23

Almanya easyCredit BBL ikinci hafta mücadelesinde Alba Berlin Pazartesi günü saat 19:30’da Crailsheim Merlins ile …