Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İspanya – Letonya İddaa Tahmini 01.09.23

İspanya – Letonya İddaa Tahmini 01.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası son 16 turu L grubu ilk maçında İspanya Cuma günü saat 12:45’de Letonya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet İspanya’nın galibiyeti durumunda sayı limitini 166.5 olarak açıklamışlar.

Son şampiyon Brown ve Rubio gibi iki önemli yıldızından yoksun olsa da Hernangomez kardeşler ve Aldama’nın pota altındaki etkinliği sayesinde artı sert takım savunması sayesinde şuana kadar sorun yaşamadı. İlk tur grubunda Fildişi’ni 94-64 ve İran’ı 65-85 ile geçerken, Brezilya karşısında tempoya kendilerini kaptırıp savunmayı biraz boşlasalar da yine de 78-96 ile kazanmayı bilmişlerdi. 

Letonya ise ilk tur gruplarının sürpriz yumurtası oldu. Porzingis’den yoksun olmalarına ve turnuvanın başında kaptanları Dairis Bertans’ı kaybetmelerine rağmen ölüm gruplarından birinden çıkmayı başardılar. Zayıf Lübnan’ı beklendiği gibi farka boğarken, güçlü Fransa’yı son nefeste 86-88 ile geçmişler, madalya adaylarından biri olan Kanada’ya ise 101-75 gibi can sıkıcı bir skorla kaybetmişlerdi. 

İspanya her ne kadar hücumda etkili bir takım olsa da her zaman olduğu gibi yine savunması ile ön plana çıkan bir ekip aslında. Letonya gibi tempoyu seven ve koştukça tam sahada verimi artan bir takım karşısında da işi sıkı tutacaklarını, tempoyu kontrol altına alarak zaman zaman kendi hücum performanslarından da ödün vereceklerini düşünüyorum. Pota altında Hernangomez kardeşler ve Aldama’yı daha efektif kullanabilmek, Letonya’nın bu alandaki zaafını değerlendirmek için yarı sahada daha fazla vakit geçirebilirler. Bu nedenle de tercihim İspanya galibeyi ile beraber alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: MS 1 & ALT (166.5) – 1.82
intobet Oranı: MS 1 & ALT (166.5) – 2.02
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …