Anasayfa / Hazırlık Maçları / İspanya – Litvanya İddaa Tahmini 16.08.22

İspanya – Litvanya İddaa Tahmini 16.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında İspanya Salı günü saat 20:30’da Litvanya ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 4.5 handikap belirlemişken Hovarda ise handikapı 2.5 olarak belirlemiş.

İspanya sakatlıkların da etkisiyle eski gücünden uzakta, jenerasyon değişimine giden bir ülke. Mirotic, Rodriguez, Rubio, Gasol kardeşler gibi önemli silahlarından yoksun durumdalar ve Eurobasket’de de onlardan faydalanamayacaklar. Diğer taraftan yeni devşirme Brown, Rudy, Llull ve Hernangomez kardeşler gibi halen onları madalyaya taşıyabilecek isimlere de sahipler. Şuana kadar 2 önemli hazırlık maçı yaptılar Yunanistan’la. Giannis varken farklı kaybederken, onun yokluğunda ise 7 sayı farkla kazanabildiler. 

Litvanya ise ideal kadrosuyla EuroBasket’de yer alacak takımlardan biri. İki NBA uzunu Valanciunas ve Sabonis liderliğinde şuana kadar hazırlık maçlarında fark yarattılar, sürprize hiç izin vermediler. 10 ve 11 Ağustos’da üst üste Markkanen’den yoksun Finlandiya ile oynamışlar, önce 15 sonra da tam 35 sayı farkla kazandılar. Şimdi ilk ciddi sınavlarına çıkacaklar hazırlık döneminde. Bu 2 yıldızın yanında Brazdeikis, Jokubaitis, Girdziunas gibi isimlerden de yüksek verim almaları gerekiyor madalya yolunda. 

İki takım arasında kağıt üstünde de sahada oynanan basketbol anlamında da bir netlik olduğu görüşündeyim. İki takımın da EuroBasket’de yarı finale çıkması beni şaşırtmaz. Ancak Litvanya’nın daha tecrübeli ve daha hazır bir kadro olduğunu da belirtmek gerekli. İspanya’da yeni bir yapılanma var ve henüz Hernangomez kardeşler ile Brown tam olarak hazır görünmedi. Litvanya ise bu maçta da iki NBA uzunu Valanciunas ve Sabonis ile pota altında üstünlük kuracaktır diye düşünüyorum. Dolayısıyla kazanmaları beni şaşırtmaz ve riski azaltmak için de lehlerine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+4.5) – 1.50
Hovarda Oranı: MS 2 (+2.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

Hapoel Jerusalem – Darüşşafaka İddaa Tahmini 03.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi E grubu ilk maçında Hapoel Jerusalem Pazartesi günü saat 21:00’da temsilcimiz Darüşşafaka …