Anasayfa / 2021 FIBA EuroBasket / İspanya – Polonya İddaa Tahmini 23.02.20

İspanya – Polonya İddaa Tahmini 23.02.20

FIBA EuroBasket 2021 elemeleri A grubu mücadelesinde İspanya Pazar saat 20:00’da Polonya ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 9.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 11.5 olarak açıklamış.

İspanya Dünya Kupası elemelerinde olduğu gibi yine B hatta C takımı ile yer alıyor bu elemelerde. Ancak buna rağmen ne kadar güçlü bir ekol olduklarını tekrar tekrar gösteriyorlar bizlere. İlk maçta deplasmanda olmalarına rağmen Romanya karşısında hiç zorlanmadan 13 sayı farkla kazanmayı bilmişlerdi. Dani Diez ile Brizuela dışardan Saiz ise içerden takımlarını sırtlayan isimler olmuşlardı. Koç Scarriolo 11 oyuncudan da skor katkısı almayı başarmıştı. 

Polonya ise ilk maçta konuk ettiği denk rakibi İsrail’e 4 sayı farkla yenilerek ilk 3 yarışında ciddi bir yara alarak başlamıştı elemelere. Ponitka’nın yokluğunda Slaughter çok yanlız kaldı ve tek başına yeterli olamadı. Tecrübeli uzun Kulig zaman zaman kıpırdansa da takımın geri kalanı, Polonya Ligi’nde oynayan oyunculardan katkı almakta çok zorlandılar. Uluslararası seviyede tecrübesi yüksek oyuncu sayısı çok az olduğu için elemelerin kalanında da bu kadroyla işleri zor olacak.

İspanya Euroleague ve NBA yıldızlarından hatta, EuroCup takımlarındaki önemli isimlerden yoksun olsa bile halen elemelerin en güçlü takımlarından biri. Koç Scarriolo yönetiminde çok disiplinli ve makine düzeninde bir basketbol oynuyorlar, özellikle savunmadaki enerjileri ve dirençleri çok iyi. Bu maçta da kendi sikletlerinin bir altında olan Polonya karşısında evlerinde oynamanın da avantajını kullanarak net bir üstünlük kurmalarını, Saiz’ı yine pota altında verimli kullanarak çift haneli farklarla kazanmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.81
Güven Endeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor – Final Gençlik 18.03.20

Türkiye Basketbol Ligi 24.hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Çarşamba saat 18:00’da Final Gençlik ile karşılaşacak. …