Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İsveç – Almanya İddaa Tahmini 25.08.22

İsveç – Almanya İddaa Tahmini 25.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri 2. tur J grubu ilk maçında İsveç Perşembe günü saat 19:30’da Almanya ile karşılaşacak. Best10 toplam sayı limitini 162.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz.

İsveç koç Degernäs yönetiminde yeni jenerasyonla tecrübeli isimleri harmanlamaya çalışan, yani yeniden yapılanma sürecinde olan bir ülke. Bu dönemde de EuroBasket biletini kapamadılar. Açıkçası elemelerde de pek şansları olacağını düşünmüyorum, nitekim ilk turdan sadece 2 galibiyet taşıyabildiler buraya. Ayrıca takımın en önemli silahlarından biri olan Hakanson’u da sakatlığa kurban verdiler, bu maç ve sonraki eleme maçında faydalanamayacaklar. Andersson, Birgander, Borg, Czerapowicz, Gaddefors kardeşler, Löfberg ve Pantzar takımlarını ayakta tutmaya çalışacaklar. 

Almanya ise grubun güçlü takımlarından biri ki ilk turdan 5 galibiyet getirmeyi başardılar buraya. Ancak onlar adına da kötü haber Schröder’den geldi, hafif bir sakatlığı var ama bu maçta forma giymesi bekleniyor. Hazırlık döneminin son bölümünde düşük tempoda, kısır maçlar izlettiler bizlere. Zayıf rakiplerden Hollanda’yı 66-68 ile geçebilmişler, son maçta da Schröder’in yokluğunda güçlü Sırbistan karşısında hücumda tam anlamıyla sınıfta kalmışlar ve 83-56 gibi kalp kırıcı bir skorla hezimete uğramışlardı.

İsveç as oyun kurucusu ve en önemli skor opsiyonlarından biri olan Hakanson’dan yoksun olacak. Dolayısıyla bu hem hücum organizasyonlarını negatif etkileyecek hem de skor potansiyellerini aşağı çekecektir. Özellikle Almanya’nın istediği zaman sert ve disiplinli savunma yapabildiğini biliyoruz ve rakibin tempoyu forse eden oyun kurucusu Hakanson yokken de savunmada işleri biraz daha kolay olacak. Bu nedenle de toplam baremden alt seçeneğini tercih edeceğim. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: ALT (162.5) – 1.70
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …