Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / İsveç – Türkiye İddaa Tahmini 18.08.23

İsveç – Türkiye İddaa Tahmini 18.08.23

2024 Paris Olimpiyatları için düzenlenen ön eleme turnuvalarının İstanbul ayağıında İsveç Cuma günü saat 20:00’da ev sahibi Türkiye ile oynayacak. Hem İddaa hem de Betroad milli takımımızın limitini 93.5 sayı olarak açıklamışlar.

İsveç ön elemelerde bana göre sürpriz yapan ekiplerden biriydi. Hem Hakanson hem de Birgander gibi iki önemli silahı olmamasına rağmen Clarence ile Strazel gibi genç ve bu seviyeler için tecrübe seviyesi düşük guardların etkili performansları eşliğinde Hollanda’yı 89-91 ve Belçika’yın 78-79 ile geçmişlerdi. Grubun güçlü favorisi Hırvatistan karşısında ise hiç varlık gösteremediklerini ve 67-99 gibi farklı bir skorla hezimete uğradıklarının altını çizelim.

Milli takımımız ise Cedi ve Larkin gibi önemli isimlerinden yoksun olsa da ikiz kuleler Alperen ile Ömer Faruk’un etkili oyunu artı, Furkan ve Onuralp’in de onlara destek vermesiyle saha avantajını da iyi kullanarak grubunu namağlup tamamladı. Koç Ataman’ın Efes’deki başarılı sistemine benzer şekilde hücumda yüksek tempoda çok verimli oynayan, keyif veren bir milli takım izledik grup etabında. İlk 2 maçta İzlanda’ya 99 ve Bulgaristan’a 104 sayı atarken en dişli rakip Ukrayna’ya ise 85 sayı atarak kazanmıştık. 

İki takım arasında elbette net bir kalite ve seviye farkı var. İsveç’in grup aşamasında farklı yendiğimiz Bulgaristan ve İzlanda’dan pek de farklı bir seviyede olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca grup maçlarında savunmada sorun yaşadıklarını da gösterdiler. Pota altında Birgander’in yokluğunda iyice zayıflamış durumdalar ve taraftar desteğini arkamıza alarak Alperen ve Ömer Faruk’u pota altında verimli kullanarak rahat skor üreteceğimizi, kazanırken 90 baremini de kolaylıkla aşabileceğimizi tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (93.5) – 1.63
Betroad Oranı: Deplasman ÜST (93.5) – 1.95
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …