Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İtalya – Letonya İddaa Tahmini 07.09.23

İtalya – Letonya İddaa Tahmini 07.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası 5-8 klasman maçında İtalya Perşembe günü saat 11:45’de Letonya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takımın lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

İtalya turnuvada buraya kadar gelmesi hem şans hem de sürpriz olan takımlardan birisi. Bana göre iyi basketbol oynamadılar birkaç maç hariç ve Fontechhio’nun yaşadığı birkaç skor patlaması olmasa onların çok daha erken eve döndüğünü görebilirdik… Nitekim turnuvada 2 ciddi rakiple karşılaştılar, Sırbistan’ı şanslarının da yardımıyla 2 sayı ile geçerken ABD’den ise çeyrek finalde tam 37 sayı fark yediler! Sadece 63 sayıda kaldıkları o maçta Fontecchio 18 sayı, 5 ribaund ve Tonut 11 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile öne çıkan isimlerdi.

Letonya cephesinde ise işler çok daha pozitif. Bu turnuvanın peri masalı yazan takımı konumundalar. Evet onların da burada olması İtalya gibi sürpriz ama onlar bu sürprizi gerçekleştirirken bileklerinin haklarıyla, çok daha iyi basketbol oynayarak rakiplerini geçtiler. Fransa ve İspanya gibi 2 dev takımı, dişli rakip Brezilya’yı geçtiler. İki yenilgilerini yarı finalde izleyeceğimiz Kanada’dan ve çeyrek finalde son nefeste kaybettikleri turnuvanın tek namağlup takımı Almanya’dan aldılar ki o maçta da sergiledikleri nefis basketbolla kaybetmelerine rağmen alkışları toplamışlardı.

İki takım arasında kağıt üstünde bir kalite ve seviye farkı olmadığını düşünüyorum ki Letonya’nın çok daha diri, formda ve moralli bir takım olduğunu da söyleyebiliriz rahatlıkla. Almanya’yı son ana kadar ciddi şekidle terletmişlerdi. İtalya ise onların aksine ABD karşısında erkenden direncini yitirmiş ve tam 37 sayı farkla dağılmıştı. Avrupa kıtasından Olimpiyat biletini kapan 2 takım yarı finale yükselen Sırbistan ile Almanya oldu, bu nedenle de bu maçın bir anlamı kalmadı. Gazozuna oynanacak maçta daha moralli olan  ve daha iyi basketbol oynayan Letonya’nın tarihinde ilk kez katıldığı turnuvayı 5. sırada bitirerek kendileri adına bir kez daha tarih yazmak isteyeceğini düşünüyorum. Motivasyonu daha iyi olan takım olarak kazanmaları sürpriz olmaz, bu nedenle de riski azaltmak adına lehleriene açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (+3.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 24.09.23

Moskova’da düzenlenen VTB Süper Kupa üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Pazar günü saat 17:00’da Nizhny …