Anasayfa / İddaa Tahminleri / İtalya – Polonya İddaa Tahmini 14.09.18

İtalya – Polonya İddaa Tahmini 14.09.18

2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2.tur J grubu mücadelesinde İtalya Cuma saat 21:15’te Polonya‘yı konuk edecek. Hem İddaa hem de Bets10 deplasman takımı lehine 9.5 handikap belirlemişler.

İtalya ilk turdan buraya 4 galibiyet taşımayı başardı. Ancak önemli eksikleri var, Bellinelli, Galinari ve Gentile kadroda yoklar. Zaten genel anlamda İtalyan basketbolu son yıllarda bir jenarasyon geçişi yapmaya çalışıyor ama pek başarılı oldukları söylenemez. Diğer taraftan İtalyan pasarportunu alan Jeff Brooks bu maçta devşirme statüsünde ilk kez milli takım formasını giyecek. Bizimle beraber yer aldıkları Almanya’daki hazırlık turnuvasında Çekya’ya 7 sayı farkla kaybedip Almanya’yı 9 farkla geçerek 3.olmayı başardılar. Yine Fenerbahçe’nin 2 yıldızı Melli ve Datome koç Sacchetti’nin en güvendiği isimler olacaklar.

Polonya aslında kaliteli bir kadroya sahip ama son yıllarda bir türlü bu kadronun hakkını veremediler. Devşirme AJ Slaughter, Mateusz Ponitka, Adam Waczynski ön plana çıkan isimler. Buraya 3 galibiyet taşıdılar ve ilk 3 için şansları gayet fazla matematiksel olarak. Hazırlık döneminde 2 faklı Polonya izledik, ilkinde İsrail’i 84-76 yendiler, ikincisinde ise Rusya’dan 20 sayı fark yediler. Her ne kadar istikrarsız da olsalar dirençleri yüksek ve savunmada çalışkan bir takımlar.

İtalya belirttiğim gibi son yıllarda bildiğimiz performansından ve kalitesinden oldukça uzakta. Kısa rotasyonunda lider ve takımı toparlayabilecek bir isme sahip olmamaları onları çok zorluyor. Çünkü Datome ve Melli de normalde tamamlayıcı parçalar. Polonya cephesinde işler yavaşta olsa yoluna girmeye başladı. İstikrarsızlık en büyük problemleri. Ama en azından kaybettikleri maçlarda mümkün mertebe oyunun içinde kalmaya çalışıyorlar. Ben Polonya’nın rakibini formsuz ve bu kadar eksik yakalamışken maça konsantre olup, direnç göstereceğini ve kaybetse bile handikapta kalacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (+9.5) / 1.70

Bets10 Oranı: MS 2 (+9.5) / 1.84

Güven İndeksi: 7/10

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Beijing Royal Fighters – Guangzhou İddaa Tahmini 09.07.20

Çin Ligi mücadelesinde Beijing Royal Fighters Perşembe saat 14:35’de Guangzhou ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin …