Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İzlanda – Ukrayna İddaa Tahmini 27.08.22

İzlanda – Ukrayna İddaa Tahmini 27.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri L grubu mücadelesinde İzlanda Cumartesi günü saat 23:00’da Ukrayna ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 7.5 olarak açıklamış.

İzlanda kıtanın zayıf halkalarından birisi. Zaman zaman mini çıkışlar yakalıyorlar ama bu yeterli olmuyor, bu seviyelerde kalıcı olamıyıorlar. Ancak ilk turdan 3 galibiyet taşıdıkları için Hollanda ve bu maçtaki rakipleri Ukrayna’nın üstünde kalma konusunda halen avantajlı konumdalar. İkinci turdaki ilk maçlarında güçlü İspanya karşısında tam anlamıyla dağılmışlar, 30 sayı fark yemişlerdi. 57 sayıda kaldıkları 0 maçta Fridriksson 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist ve Bjornsson 11 sayı ile yegane çift haneli skor üretebilen isimlerdi. O maçtan farklı olarak bu maçta Gudmundsson’u da kullanabilecekler.

Ukrayna ise buraya sadece bir galibiyet taşıyabildi ve ilk maçlarında İtalya karşısında evlerinde direnmelerine rağmen 89-97 ile kaybettiler. Dolayısıyla artık gruptan çıkma konusunda çok ama çok kritik bir maç oynayacaklar. Bu maçı kaybetmeleri durumunda havlu atacaklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü İzlanda ile ve diğer rakipleri ile aralarındaki farkı 3 galibiyete çıkmış olacak. Mykhailiuk, Gerun, Lukashov, Pustovyi, Len yine koç Bagatskis’in en önemli silahları olacaklar. 

İzlanda buraya 3 galibiyet getirmiş olsa da onların bu gruptan çıkabileceğini düşünmüyorum. Ukrayna’nın deplasmanda da olsa bu maçta galibiyete yakın olan taraf olduğu kanaatindeyim. İtalya karşısında iyi direndiler ama sonunu getiremediler. Bu kez Mykhailiuk, Gerun, Lukashov, Pustovyi, Len gibi isimlerinm liderliğinde kalite farkını sahaya koyacaklarını, kazanırken de handikapı geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.76
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tofaş İddaa Tahmini 04.10.22

FIBA Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 21:30’da temsilcimiz Tofaş …