Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Jena – Braunschweig İddaa Tahmini 09.02.19

Jena – Braunschweig İddaa Tahmini 09.02.19

Almanya easyCredit BBL 20.hafta mücadelesinde Jena Cumartesi saat 22:30’da Braunschweig ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Jena 17 maçın ardından sadece 3 galibiyet alabildi ve ligin zayıf halkalarından aynı zamanda da düşme adaylarından biri. Ancak evlerinde oynadıkları son maçlarda iyi direnç gösterdikleri rakipler oldu, Ludwigsburg’a uzatma sonunda 2 sayı ile yenilirken Bamberg’e de 5 sayı ile kaybetmişlerdi, özetle toparlanma yolunda olumlu sinyaller veriyorlar.

Braunschweig ise 10 galibiyet elde etti şuana kadar ve kendisine 7.sırada yani play-off potasında yer bulabildi, burayı korumak istiyorlar. Deplasman karneleri ise pek iç açıcı değil, 10 maçtan sadece 3 galibiyet çıkarabildiler ki son 3 deplasman maçlarını da üst üste kaybettiler. Sırasıyla ligin düşme adaylarından Crailsheim’a uzatma sonunda, Giessen’e ve Oldenburg’a yenilmişlerdi.

Jena için artık düşme potasından kurtulmak adına evinde oynayacağı son maçlar yaklaşıyor bu nedenle minimum hata ile oynayıp bu maçlarda 1 ya da 2 ekstra galibiyet çıkararak rahat nefes almak isteyeceklerdir ki son haftalarda bunun ışıklarını da verdiler direnç ortaya koyarak. Braunschweig’ın da deplasmanlarda sıkıntı yaşayan bir takım olduğunu düşündüğümüzde bu maçta Jena’nın son topa kadar maçta kalacağını ve kaybetse bile handikapta kalacağını düşünmek yanlış olmaz.

İddaa Oranı: MS 1 (+5.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 1 (+6.5) / 1.69
Güven İndeksi: 7/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 25.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Çin’de oynanacak maçta İtalya Pazar saat 10:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa …