Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Jena – Vechta İddaa Tahmini 02.01.19

Jena – Vechta İddaa Tahmini 02.01.19

Almanya easy Credit BBL 14.hafta mücadelesinde Jena Çarşamba saat 21:00’da Vechta ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 2.5 olarak açıklamış.

Jena ligin vasat takımlarından biri, 12 maçtan sadece 3 galibiyet toplayabildiler ve düşme potasından sadece averajla uzakta kalabildiler. Evlerindeki 6 maçtan da sadece ikisini kazanabildiler ki üst üste 4 maçtır kaybediyorlar. Son 2 iç saha maçlarında sırasıyla Bayern’e 16 sayı farkla ve Ludwigsburg’a uztama sonunda 2 sayı farkla kaybetmişlerdi. Son maçlarında ise 30 Aralık’ta deplasmanda Braunschweig’dan 24 sayı fark yemişler, daha doğrusu hezimete uğramışlardı.

Vechta ise bu sezonun flaş takımlarından biri ve 8 galibiyetle play-off resminin içine şimdiden girmeyi başardılar. Deplasman karneleri de gayet iyi 6 maçtan 4 galibiyet elde ettiler. Son 5 deplasman maçlarından da 4 tanesini kazandılar, evden uzakta oldukça formdalar. Son 2 deplasman maçlarını da üst üste kazandılar, Giessen’i 1 sayıyla geçerken, Bonn’u ise uzatma sonunda 5 sayı farkla yenmişlerdi.

Jena ligin zayıf halkalarından biri ve son maçlarda da çok formsuzlar. Son 6 maçını üst üste kaybetmiş ve son maçında ligin orta halli takımlarından biri olan Braunschweig’dan 24 sayı fark yemiş bir takımdan bahsediyoruz… Vechta ise bu sezonun iyi basketbol oynayan, play-off oyuncularından biri. Özellikle deplasmanlarda etkili sonuçlar aldılar ve son maçlarda da denk ya da kendilerinden zayıf takımlara karşı deplasmanda hata yapmadılar. Bu maçta da formsuz ve kötü durumdaki Jena’yı küçük handikapı aşarak yeneceklerini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (-2.5) / 1.74
Güven İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Kanada – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 21.08.19

Dünya Kupası‘nda mücadele edecek 2 takım Kanada ile Yeni Zelanda Avusturalya’nın ev sahipliğinde karşılaşacaklar. Çarşamba …