Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Jordan 6 Yıldır Krizi Çözemiyor

Jordan 6 Yıldır Krizi Çözemiyor

Michael Jordan’ın içinde yok yok denilecek türden malikanesi için bir türlü alıcı bulunamıyor. Altı yıldır satışta olan evin fiyatı yarıya düşürülerek 14,9 milyon dolar değer biçildi, evi alana Air Jordan ayakkabı hediye düşünüldü ama yine de satılamadı. İşte 5200 metrekarelik malikanenin satılamamasının gerçek nedeni…

Ünlü basketbolcu Michael Jordan’ın Chicago’daki süper lüks malikanesi altı yıldır satışta olmasına rağmen alıcı bulamadı. Jordan, 29 milyon dolara satmak istediği ama satılmadığı için fiyatını yarı yarıya düşürerek 14,9 milyon dolara indirdiği ev için her yıl 100 bin dolardan fazla vergi ödüyor. Jordan, 2013 yılında evi açık artırmaya bile çıkardı ama en fazla 13 milyon dolar veren çıktı. Ev bir türlü satılamayınca gayrimenkul danışmanı 2015 yılında bir kampanya yaptı. Buna göre evi satın alana Air Jordans ayakkabıların her edisyonu hediye edilecekti.

Evin neden satılamadığı sorusuna emlak uzmanları şu gerekçeleri sıralıyor: Jordan’ın evi fazla kişiselleştirmiş olması; basketbol ve spor meraklıları dışında alıcıların ilgi alanına girmemesi ve evin zenginlerin tercih edeceği bir bölgede olmaması. Ayrıca Jordan, ünlü olmasının eve bir değer kattığını düşünse de uzmanlara göre insanlar bir eve sırf bir ünlüye ait olduğu için fazla para ödemek istemiyor.

Peki evin özelliği ne? Evin içinde yok yok! Yüzme havuzu, Playboy Malikanesi’nin bir kapısı, Bağdat’ın sokaklarından ilham alarak hazırlanan yemek masası, golf sahası, basketbol sahası, tenis kortu ve daha fazlası… İşte, evde bulunan, Chicago’daki Playboy Malikanesi’nden getirilen orijinal kapı.

Chicago Bulls takımında 23 numaralı formayı giyen Jordan’ın forma numarası malikanenin kapısında yer alıyor.

Evdeki bir masa, Bağdat’ın sokaklarından ilham alınarak tasarlanmış.

Evin 9 yatak odası, 19 banyosu bulunuyor. Evde bir sigara odası bulunuyor. Bu odada birden çok poker masası var.

Evin devasa spor salonu mevcut.

Malikanenin üç yatak odalı misafir evi var.

İşte Jordan’ın satılamayan 5200 metrekarelik malikanesinin fotoğrafları…Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir