Anasayfa / Estonya Ligi / Kalev – Tartu İddaa Tahmini 28.05.24

Kalev – Tartu İddaa Tahmini 28.05.24

Estonya Ligi final serisi 3. maçında Kalev Salı günü saat 1930’da Tartu ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 150.5 olarak açıklamışlar. 

Kalev seriye saha avantajı ile başladı ve ilk maçı da evinde etkili bir savunma perfomansı eşliğinde 73-67’lik skorla geçti. Bu beklenen bir sonuçtu, asıl önemli olan ikinci maçı deplasmanda aynı trendde, bu kez 61-82 ile daha farklı bir skorla kazanmasıydı! Artık seride 2-0 öndeler ve evlerinde bu maçı kazanırlarsa taraftarlarıyla beraber kupa kaldırma sevincini yaşayacaklar. 

Tartu ise seriye zaten dezavantajlı başlamıştı ve şuana kadar Kalev’in sert ve disiplinli savunması karşısında çaresiz kaldıklarını gördük. İlk maçı deplasmanda kaybederken 67 sayıda kalmışlar, ikinci maçta ise evlerinde olmalarına rağmen daha da kötü bir performans sergilemişler ve sadece 61 sayıda kalarak tam 21 sayı farkla hezimete uğramışlardı. Artık hata yapma şansları kalmadı, deplasmanda tamam mı devam mı maçına çıkacaklar. 

İki takım arasındaki seviye farkını kağıt üstünde zaten biliyorduk ama Kalev ilk 2 maçta bunu direkt olarak sahaya da yansıtmayı başardı. Özellikle sert ve agresif savunmaları ile Tartu’ya adeta nefes bile aldırmadılar… Evlerindeki ilk maçta 140 sayı ve ikinci maçta, deplasmanda ise 143 sayı izlemiştik. Bu maçta da farklı bir senaryo beklemiyorum. Yine sert ve etkili bir savunma eşliğinde, düşük skorlarla kazanacaklarını ve kupayı taraftarları ile beraber kaldıracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ALT (150.5) – 1.67
intobet Oranı: ALT (150.5) – 1.79
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Alba Berlin – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 12.06.24

Almanya easyCredit BBL final serisi 3. maçında Alba Berlin Çarşamba günü saat 21:30’da FC Bayern …