Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Kanada – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 27.02.22

Kanada – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 27.02.22

2023 FIBA Dünya Kupası Amerika elemeleri C grubu için Dominik’in ev sahipliğinde düzenlenen fanusta Kanada Pazar saat 01:00’da Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak. İddaa Dominik lehine 10.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 12.5 olarak açıklamış.

Kanada gruptaki ilk 2 maçını kazandı ve kıtanın en güçlü basketbol ülkelerinden biri olduğunun mesajını tekrar verdi rakiplerine. Öyle ki NBA oyuncularından yoksun olsalar bile Avrupa’daki Kanadalı oyuncuların liderliğinde çok üst seviye kadrolar kurabiliyorlar. Bu maç öncesinde de koç Bjorjgren’in elinde böyle bir kadro var. Bell-Haynes, Robertson, Klassen, Alexander, Kajami-Keane, Chery, Scrubb kardeşler ve Wiltjer gibi bu seviyeler için çok önemli isimlere sahipler. 

Dominik de kıtanın en istikrarlı en iyi basketbol oynayan ülkelerinden biri ki onlar da ilk 2 maçlarını kazanarak geliyorlar bu fanusa. İlk pencerede zayıf rakipleri Virjin Adaları’nın içerde 22 ve deplasmanda tam 44 sayı farkla çok rahat geçmişlerdi. O maçlarda Liz, Henriquez ve Suero öne çıkan isimler olmuşlardı. Bu pencere için ise koç Lopez’in elindeki kadroya bakttığımızda bu üç isimle beraber Solano, Vargas, Rojas, Delgado ve Montero gibi diğer önemli isimleri de görüyoruz. 

Grup liderliği için karşılaşacak iki ekip. Her ne kadar Dominik kıtanın iyi basketbol oynayan, dişli takımlarından biri olsa da Kanada gibi Avrupa basketbolunda önemli işler yapan, formda oyunculardan kurulu bir takım karşısında fazla şansları olacağını düşünmüyorum. Maçın fanusta ve taraftarlara kapalı olması takımların performanslarını negatif etkileyebilir ama Kanada’nın özellikle tecrübeli isimleri Wiltjer, Scrubb kardeşler ve Robertson liderliğinde kazanmasını bekliyorum ki geniş rotasyonlarının da yardımıyla çift haneli farkları bulacaklarını öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-10.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.85
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında İtalya Cuma günü saat 21:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti …