Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Kenya – Senegal İddaa Tahmini 27.02.22

Kenya – Senegal İddaa Tahmini 27.02.22

2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri D grubu mücadelesinde Kenya Pazar saat 21:00’da Senegal ile karşılaşacak. Rexbet toplam sayı limitini 145.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Kenya kıtanın zayıf ekiplerinden biri basketbol adına. Gruptaki ilk 2 maçlarını kaybederek de bunu gösterdiler zaten. Bu maçlarda özellikle üretimde ciddi sıkıntılar çekmişler, ortalamada sadece 54 sayı gönderebilmişlerdi rakip potalara. Son maçta da Mısır karşısında hiç varlık gösterememişler ve 105-51 gibi tarihi bir skorla sahada silinmişler, hezimete uğramışlardı.  O maçta sadece Nyakinda 14 sayı, 3 ribaund ile çift haneli skor üretebilen isim olmuştu. 

Senegal ise kıtanın en güçlü basketbol ülkelerinden biri. Buradaki ilk maçlarında Mısır’ı 75-57 ile, etkili bir savunma performansının ardından farklı yendikten sonra Kongo onları kendi silahları olan savunma ile vurmuş ve 62-57 ile kaybetmişlerdi. O maçta Ndiaya 11 sayı, 6 ribaund ve Toure 11 sayı, 8 ribaund ile yegane çift haneli skor üretebilen isimler olmuşlardı. Ndoye, Badio, Diallo gibi yıldızların devreye girememesi hücum performanslarını ciddi anlamda aşağı çekmişti. 

Senegal elbette maçın favorisi zayıf Kenya karşısında. Ancak ilk 2 maçta aldıkları sonuçlar pek güven vermedi, en azından taraf bahsi konusunda. Ama savunma odaklı basketbolları ve bizlere kısır maçlar izletmeleri anlamında istikrarlı bir takımlar. Kenya’nın da üretimde ne kadar kısır bir takım olduğunu 60 sayıları bile göremediklerini biliyoruz. Dolayısıyla bu maçta da Senegal’in iyi savunması karşısında işleri zor olacak, bizleri düşük skorlu bir maçın beklediğini öngörüyorum. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: ALT (145.5) – 1.80
Güven Endeksi: 8 Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında İtalya Cuma günü saat 21:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti …