Güncel
Anasayfa / AS Monaco / Kızıl Yıldız – AS Monaco İddaa Tahmini 03.02.22

Kızıl Yıldız – AS Monaco İddaa Tahmini 03.02.22

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde Kızıl Yıldız Perşembe saat 21:00’da AS Monaco ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.57 olarak belirlemişken Bets10 ise oranı 1.84 olarak açıklamış.

Sırp ekibi bu sezonun en düşük bütçeli takımlarından biri ama bunun aksine gayet iyi işler çıkarıyorlar ki 3 maçlarının eksik olmasına rağmen topladıkları 8 galibiyetle play-off yarışndan sadece 3 adım uzaktalar. Belgrad’daki maçlarda geçtiğimiz sezonlarda olduğu kadar iyi işler çıkaramamış olsalar da halen çok dişli bir rakipler. Son 3 iç saha maçlarında Bayern’i geçerken, Zenit’e uzatma sonunda kaybettiler ve son olarak da güçlü Milano’ya direnmelerine rağmen 57-63 ile kaybetmişlerdi. O son maçta Hollins ile Kalinic 13’er sayıyla ayakta kalan isimlerdi. Bu maçta da Simonovic dışında eksikleri yok. 

Monaco ise ilk kez sahne aldığı Euroleague platformuna hızlıca adapte olmuş durumda. 23 maçlarından 11 tanesini kazandılar ve 1 maç eksiğiyle 9. sırda yer alıyorlar, hedefledikleri play-off potasına yaklaşmış durumdalar. Deplasman karneleri de gayet iyi durumda, son 3 maçlarını üst üste kazandılar. Önce Asvel’i 75-100, Zenit’i 77-86 ve son olarak da Panathinaikos’u 83-91 ile geçmeyim başarmışlardı. 1 Şubat’taki o son maçta formda James 29 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Bacon 14 sayı ve Lee 12 sayı ile galibiyeti getiren isimlerdi. Westermann dışında eksikleri yok. 

İki takım birbirlerine taban tabana zıt bir basketbol anlayışına sahipler. Kızıl Yıldız özellikle evindeki maçlarda sert ve agresif savunmasıyla, rakipleri yarı saha basketboluna zorlayan bir ekipken, Monaco ise James ve Lee gibi guardlar liderliğinde tempoyu forse eden, açık alanda etkili olmaya çalışan bir hücum takımı. Ancak bu maçta Kızıl Yıldız karşısında epey zorlanacaklarını düşünüyorum. Koç Radonjic’in öğrencilerinin tempoyu kontrol edip onlara fazla sayıda kolay sayı şansı vermeyeceğini, ritmlerini bozacaklarını, düzen dışına iteceklerini düşünüyorum. Bu senaryo da Kızıl Yıldız’ın galibiyeti ile sonuçlanacaktır. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.57
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.84
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Türkiye – Slovenya İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Türkiye Cuma günü saat 20:00’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine …