Anasayfa / İddaa Tahminleri / Kızıl Yıldız – Zenit İddaa Tahmini 30.12.21

Kızıl Yıldız – Zenit İddaa Tahmini 30.12.21

Turkish Airlines Euroleague 18. hafta mücadelesinde Kızıl Yıldız Perşembe saat 21:00’da Zenit ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 147.5 olarak açıklamışken Rexbet ise limiti 146.5 olarak belirlemiş.

Sırp ekibi mütevazi bütçesine ve sınırlı bir rotasyona sahip olmasına rağmen beklentilerin üstine çıkmış ekiplerden biri. 17 maçlarından 7 tanesini kazandılar ve play-off potasından sadece 2 adım uzaktalar. Bununla beraber ligin en kısır takımlarından biri oduklarını da belirtelim, ortalamada sadece 72 sayı üretebiliyorlar. Son maçlarda Bayern ve Anadolu Efes’in temposuna uyarak yüksek skorlara çıkmış olsalar da kendileri gibi savunma odaklı, düşük tempo basketbolunu tercih eden Barça’ya 69-76 ve bu maçtaki rakipleri Zenit’e Rusya’da 58-69 ile kaybettiklerinin altını çizelim. Dobric ve Davidovac’ın durumları maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. 

Zenit ise geçen sezon olduğu gibi yine play-off bileti kapmak istiyor ve hedef doğrultusunda da emin adımlarla ilerliyorlar. Son 3 maçlarını üst üste kazanarak 11 galibiyete ulaştılar ve kendilerine 4. sırada yer buldular. Potalarında maç başına sadece 72 sayı görüyorlar ve ligin en iyi savunma takımlarından biri olduklarını biliyoruz zaten. Bu paralelde oynadıkları son 3 deplasman maçlarından ikisinde Pana’ya 70-64 ile kaybederken Asvel’i 61-71 ile geçmişlerdi. Geçen hafta ise konuk ettikleri Maccabi’yi yine savunma odaklı, düşük tempolu bir maçın ardından son nefeste 73-71 ile yenmeyi başarmışlardı. Napier’in sakatlığı devam ederken Mickey’nin durumu ise belirsiz. 

Bir tarafta play-off yarışına dahil olmak isteyen Kızıl Yıldız, diğer tarafta ilk 4 yarışından uzak kalmak istemeyen Zenit var. İki farklı hedefi olan ama ortak nokta olarak savunma ve düşük tempoyu benimsemiş takımlar olacak karşımızda. Hem koç Radonjic hem de koç Pascual’ın öğrencilerinden öncelikli istekleri sert ve agresif savunma artı kontrollü oyun. Bu maçta da Stark Arena’da zaman zaman kemik seslerinin yükseleceğini, savunmaların ön planda olacağını düşünüyorum. İki takımın da 75 hatta kaybeden takımın 70 bareminin altında kalacağını düşünüyorum. Bu nedenl de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak.  

İddaa Oranı: ALT (147.5) – 1.54
Rexbet Oranı: ALT (146.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Heidelberg – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 23.01.22

Almanya easyCredit BBL 18. hafta mücadelesinde Heidelberg Pazar saat 20:00’da FC Bayern Munich ile karşılaşacak. …