Anasayfa / Estonya Ligi / Kk Parnu – Tartu İddaa Tahmini 09.05.24

Kk Parnu – Tartu İddaa Tahmini 09.05.24

Estonya Ligi yarı final serisi 2. maçında KK Parnu Perşembe günü saat 19:00’da Tartu ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti için oranı 1.54 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.69 olarak belirlemiş. 

Parnu seriye dezavantajlı taraftı ve deplasmanda oynadıkları ilk maçta aslında beklenenden iyi direndiler ve hatta servis kırmaya da yaklaştılar ama savunmada yeteri kadar vidaları sıkamadıkları için son nefeste 80-77 ile kaybettiler. Post 18 sayı, 4 ribaund, 10 asist ile yıldızlaşırken, Tamm 17 sayı, 8 ribaund ve Sutt 12 sayı, 5 ribaund ile diğer öne çıkan isimlerdi. Özellikle Amerikalı oyuncuları Barnies ve Alston artı Djikstra’nın tek hanelerde kaldığı bir maçta böyle direnmeleri bir başarıydı.

Seriye saha avantajı ile başlayan Tartu ise ilk maçta beklenenden fazla zorlandı, soğuk bir duş almanın kıyısından döndü adeta. Sonuç olarak 80-77 ile kazanarak sürprize izin vermediler, avantajlarını da korudular. O maçta Letonyalı silahları Rozitis 16 sayı, 14 ribaund ile yıldızlaşırken, Rosenthal 16 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Eelmae 13 sayı, 4 ribaund ve Harris 9 sayı, 7 ribaund, 12 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi. 

İki takım arasında ilk maçta izlediğimiz gibi bir denklik olduğunu düşünsem de Tartu’nun daha geniş ve daha kaliteli bir kadrosu olduğunu da belirtmem lazım. Özellikle ilk maçta da gördüğümüz üzere Parnu’nun Amerikalı oyuncuları güven vermiyorlar ve Tartu ise Veideman, Kitsing, Rosenthal gibi iyi yerli oyunculara da sahip. İki Letonyalı Rozitis ve Malmanis’in de bu deplasman maçında etkili olacaklarını, takımlarını galibiyete taşıyabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.54
intobet Oranı: MS 2 – 1.69
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …