Anasayfa / Adriyatik Ligi / KK Split – FMP Beograd İddaa Tahmini 29.01.24

KK Split – FMP Beograd İddaa Tahmini 29.01.24

Adriyatik Ligi 18. hafta mücadelesinde KK Split Pazar günü saat 20:00’da FMP Beograd ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takımın lehine 5.5 handikap açıklamışlar. 

Split son dönemde çıkışa geçen ekiplerden birisi. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve bu sayede de 7 galibiyete ulaşarak 10. sıraya yükseldiler, düşme potasından da 3 adım uzaklaşarak rahat bir nefes aldılar. Evlerindeki son 2 amçta Mega’yı 15 sayı farkla rahat bir şekilde ve güçlü rakiplerden Cedevita’yı ise 8 sayı farkla geçerek ne kadar formda olduklarını göstermişlerdi. Shorter, Sullivan, Funderburk üçlüsü takımın öne çıkan isimleri konumundalar. 

FMP cephesinde ise işler yolunda değil… Son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 5 galibiyette kaldılar, artık düşme potasından sadece 1 adım uzaktalar yani tehlikeli sularda yüzüyorlar. Evden uzakta oynadıkları son 2 maçta ise Mega’dan 14 sayı ve Kızıl Yıldız’dan ise 33 sayı fark yemişlerdi. Geçen hafta Kızıl Yıldız karşıında hezimete uğradıkları o maçta sadece ama sadece 54 sayı üretebildiklerinin de altını çizelim. 

Gerek kağıt üstünde kadro kalitesi anlamında gerekse sahada oynanan basketbol seviyesi anlamında iki takım arasında net bir siklet farkı olduğunu düşünüyorum. Özellikle son haftalarda Split çok daha formda ve diri olan takım. Burada evlerinde oynamanın da ekstra motivasyonuyla sürprize izin vermeyeceklerini, Shorter, Sullivan, Funberburk gibi silahlarla düşük farkla da olsa kazanarak çıkışlarını sürdüreceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.48
Hovarda Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …