Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Kobe Bryant basketbola geri dönme konusunda net konuştu!

Kobe Bryant basketbola geri dönme konusunda net konuştu!

Basketbol sahasına olası bir geri dönüşüne dair söylentileri kesin olarak ortadan kaldıran Kobe Bryant, oyuna asla geri dönmeyeceğini söyledi.

Rich Eisen Show’da verdiği röportajda Kobe, artık sporcuların spordan çok daha fazlasını başarabildiklerini kanıtlamayı kişisel bir görev edindiğini belirtti:

Emekli olduğumda, herkes ‘Çok rekabetçi. Ne yapacağını bilmeyecek. Geri dönmek zorunda kalacak.’ diyordu. Ben de bunu tek yönlü bir insan olmadığımı göstermek üzere kişisel bir meydan okuma olarak kabul ettim. Sanki tek bildiğim top sürmek, şut atmak ve basketbol oynamakmış gibi. Bunu şahsi bir meydan okuma olarak aldım. Oyuna asla geri dönmeyeceğim. Asla. Biz sporcuların daha fazlasını yapabileceğimizi göstermek için buradayım.

Geçtiğimiz günlerde 40 yaşına basan Kobe, 37 yaşında oyunu bırakmıştı ve bu yılın Oscar töreninde “En iyi Kısa Animasyon Filmi” dalında Oscar ödülü kazanmıştı.

Kaynak: SporxHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …