Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Kobe’nin 6 milyon dolarlık yatırımı, 200 milyon oldu

Kobe’nin 6 milyon dolarlık yatırımı, 200 milyon oldu

Kobe Bryant tarafından BodyArmor firmasına yapılan yatırım, dört buçuk yıldan kısa bir sürede 30 katından fazla paraya dönüştü!

Salı günü, Coca-Cola, sporcu içeceği BodyArmor’ın azınlık hissesini satın aldığını duyurmuştu.

Mart 2014’te Bryant markanın %10’luk hissesini almak üzere yatırım yaptı ve bu yatırım 6 milyon dolar civarındaydı. Coca-Cola anlaşmasının sonrasındaki değerlenmeye dayanarak, hisseleri şimdi yaklaşık 200 milyon dolar değerinde!

Bryant, markanın kurucu ortağı Mike Repole, Coca-Cola ve Keurig Dr Pepper’ın ardından Gatorade’e karşı daha sağlıklı bir rakip olarak pazarlanan, markanın dördüncü en büyük hissedarı oldu. Bryant, BodyArmor’a yatırım yaptığında, marka satışları 10 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. BodyArmor’ın 2018 yılında 400 milyon dolarlık bir satışı geçmesi bekleniyor.

20 yıllık NBA kariyerinde saha içinde 328 milyon dolar kazanan Bryant, saha dışında da bu civara yakın para kazanmıştı. Kobe, BodyArmor’a yaptığı yatırımın aynı gününde, yeni şirketi Kobe Inc.’in kurulduğunu duyurmuştu.

O zamandan beri girişimci Jeff Stibel ile 100 milyon dolarlık bir ortak girişim yatırım şirketi kuran Kobe, kendi yapım şirketi Granity Studios’u da kurdu ve “Sevgili Basketbol” filmi için en iyi animasyon kısa filmi ödülü 2018 Oscar’ını kazanmıştı.

Kaynak: SporxHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …