Anasayfa / Basketbol Haber / Kobe’nin 6 milyon dolarlık yatırımı, 200 milyon oldu

Kobe’nin 6 milyon dolarlık yatırımı, 200 milyon oldu

Kobe Bryant tarafından BodyArmor firmasına yapılan yatırım, dört buçuk yıldan kısa bir sürede 30 katından fazla paraya dönüştü!

Salı günü, Coca-Cola, sporcu içeceği BodyArmor’ın azınlık hissesini satın aldığını duyurmuştu.

Mart 2014’te Bryant markanın %10’luk hissesini almak üzere yatırım yaptı ve bu yatırım 6 milyon dolar civarındaydı. Coca-Cola anlaşmasının sonrasındaki değerlenmeye dayanarak, hisseleri şimdi yaklaşık 200 milyon dolar değerinde!

Bryant, markanın kurucu ortağı Mike Repole, Coca-Cola ve Keurig Dr Pepper’ın ardından Gatorade’e karşı daha sağlıklı bir rakip olarak pazarlanan, markanın dördüncü en büyük hissedarı oldu. Bryant, BodyArmor’a yatırım yaptığında, marka satışları 10 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. BodyArmor’ın 2018 yılında 400 milyon dolarlık bir satışı geçmesi bekleniyor.

20 yıllık NBA kariyerinde saha içinde 328 milyon dolar kazanan Bryant, saha dışında da bu civara yakın para kazanmıştı. Kobe, BodyArmor’a yaptığı yatırımın aynı gününde, yeni şirketi Kobe Inc.’in kurulduğunu duyurmuştu.

O zamandan beri girişimci Jeff Stibel ile 100 milyon dolarlık bir ortak girişim yatırım şirketi kuran Kobe, kendi yapım şirketi Granity Studios’u da kurdu ve “Sevgili Basketbol” filmi için en iyi animasyon kısa filmi ödülü 2018 Oscar’ını kazanmıştı.

Kaynak: Sporx

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Atlanta Hawks – New York Knicks İddaa Tahmini 12.03.2020

NBA Ligi’nde Doğu ekiplerini karşı karşıya getirecek maçta Atlanta Hawks Perşembe gecesi saat 02:30’da New …