Anasayfa / Basketbol Haber / Kolej koçlarına göre en iyisi halen Michael Jordan!

Kolej koçlarına göre en iyisi halen Michael Jordan!

Kolej koçları arasında yapılan bir ankete göre, “Tüm Zamanların En Büyük Oyuncusu” unvanı halen Michael Jordan’a ait.

İki kolej basketbol muhabiri, 100’den fazla kolej koçuna anket düzenledi ve basit bir soruyla yaklaştı: “Tüm zamanların en büyük oyuncusu kim?, MJ mi LeBron mu?”

Ankete göre, Michael Jordan, oyların yüzde 82’sini alarak LeBron James’i büyük oranda geride bıraktı.

Bir koç, oyunun bugün nasıl oynandığının aksine, NBA’in Jordan’ın zamanında nasıl farklı olduğu konusundaki argümanı ortaya koydu:

“LeBron’a saygısızlık etmiyorum, ama oyun şu anda Jordan’ın oynadığı zamandan çok farklı. Mike bugün o dönemki yaşlarında ve bu hareket özgürlüğü ile oynasaydı, 40 sayı ortalama yakalardı.”

Bir başka antrenör, LeBron’a, iki bireyin de basketbol sahası dışında topluma katkıları bağlamında yaklaştı.

“Adamı bir bütün olarak değerlendiriyorsak, LeBron derdim. Basketbol bazında Jordan’dan çok uzak değil – ve yıllar içinde ortaya koyduğu rakamlar resmen absürd. LeBron’un kendisini Jordan’dan ayırdığını düşündüğüm nokta, inandığı şeyle ilgili tutumları açısından olur. Açtığı o okul harika ve insanların hayatlarını değiştirecek. Ve kariyeri boyunca durduğu ve karşı durduğu şey, onu sporcuların “Rushmore Dağı’na” yerleştirir.”

Kaynak: SporxHakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Oklahoma City Thunder Sil Baştan

Oklahoma City Thunder geçen sezon 49 galibiyet 33 mağlubiyetle batıda normal sezonu altıncı sırada tamamladı. …

Basketboltahmin.net sitemize tecrübeli yazar alımları yapılacaktır. Lütfen iletişim için iletişim sayfamızda ki mail adreslerimize tecrübe detaylarınız ile birlikte ulaşın.