Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Kuzey Makedonya – Slovakya İddaa Tahmini 28.08.22

Kuzey Makedonya – Slovakya İddaa Tahmini 28.08.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri D grubu 2. maçında Kuzey Makedonya Pazar günü saat 20:00’da Slovakya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 147.5 olarak açıklamışlar.

Makedonya kıtanın vasat ekiplerinden biri. Son yıllarda artık ön elemelere abone oldular ama buradan öteye gidemiyorlar hiç bir turnuvada. Şimdi en azından elemelere katılmak adına ellerinde bir şans var. Evet devşirme uzunları Wiley kadroda yok ama takımın lideri konumundaki Dimitrijevic ilk maçta Lundbergli Danimarka karşısında beklentilerin de üstüne çıktı ve 29 sayı, 4 ribaund, 4 asistlik MVP performansı ile takımına önemli bir deplasman galibiyeti kazandırdı.

Slovakya’nın da durumu Makedonya’dan farksız. Onlar da genelde ön elemelerden çıkamayan, sürekli bu seviyelerde gördüğümüz takımlardan biri. Özellikle skor üretimi konusunda çok sınırlı bir takıma sahipler, devşirme bir oyuncuları yok ve en önemli silahları Brodzianski de forma giymiyor. İlk maçta da gördüğümüz üzere 70 sayıları bile zor görüyorlar genelde, konuk ettikleri denk rakiplerinden Norveç’e 68-87 ile kaybetmişlerdi.

İki takım arasında ufak da olsa bir fark var. Makedonya’nın elinde uluslararası düzeyde daha tecrübeli oyuncular olduğu gibi Dimitrijevic gibi formda ve etkili bir lidere de sahipler. Ama yine de handikaplı galibiyet konusunda pek güven vermiyorlar. Bunun yerine iki takımın da düşük tempolu ve savunma odaklı oyunlarını artı Slovakya’nın hücumdaki sınırlı potansiyelini dikkate alarak tercihimi toplam bareme göre alt seçeneğinden yana kullanacağım, iki takımın da 75 bareminin altında kalmaları beni şaşırtmaz. 

İddaa Oranı: ALT (147.5) – 1.54
intobet Oranı: ALT (147.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …