Anasayfa / Basketbol Haber / Lauvergne: “Fenerbahçe’de oynamayı Partizan’dayken aklıma koydum”

Lauvergne: “Fenerbahçe’de oynamayı Partizan’dayken aklıma koydum”

Fransız yıldız Joffrey Lauvergne, Fenerbahçe formasıyla ilk röportajını Fenerbahçe TV’ye verdi.

“Partizan’da oynadığım dönemde çok istedim buraya gelmeyi ve Bogdan’la oynamayı”

“Burada olduğum için çok mutluyum ve çok heyecanlıyım. Partizan’da oynadığım dönemde çok istedim buraya gelmeyi ve Bogdan Bogdanovic’le oynamayı ama o zaman bu durum mümkün olmamıştı. Şimdi buradayım ve burada olduğum için de gerçekten çok mutluyum. Başarılı olabilmek için gereken her şey elimizde var. Bunu yapacağımıza da inanıyorum.

“Fenerbahçe’den teklif gelmeseydi bir sezon daha San Antonio Spurs’ta kalırdım”

San Antonio Spurs’la bir sezonluk daha anlaşmam vardı. Fenerbahçe’den teklif gelince çok sevindim. Avrupa’ya dönmek istiyordum ve dönmek isteyeceğim takım tabiiki Fenerbahçe’ydi. Hiç düşünmeden teklifi kabul ettim ama Fenerbahçe’den böyle bir teklif gelmeseydi bir sezon daha San Antonio Spurs’ta kalırdım. Burada her şey iyi. NBA’deki gibi bir tesis var. Koçlar olsun, her şey çok güzel. İlk günler çalışmak biraz zordu. Nisan ayından beri tatildeydim. Ne kadar bireysel çalışmış olsam da, takımla çalışmak çok farklı.

“Birçok pozisyonda oynayabilirim”

Son 5-6 yılda, 5-6 farklı takım ve antrenörle çalıştım. Hepsinin benden farklı beklentileri oldu. Birçok alanda kendimi geliştirdim. 3 numara, 4 numara, 5 numara pozisyonlarında oynayabiliyorum. Burada tamamen Obradovic’in benden beklentisine bağlı. Bogdan gibi çok iyi şutörüm veya şu konuda çok iyiyim diyemem ama birçok konuda takıma katkım oluyor.

“Takipçi sayım bir anda arttı”

Sosyal medya üzerinden çok iyi mesajlar aldım. İnanılmaz derecede çok mesaj geldi. Hepsini okuma şansım olmadı ama çok güzellerdi. Takipçi sayım bir anda 10 bin artı. Bu kadar büyük bir artış beklemiyordum. Taraftar desteğiyle oynamak çok güzel his. Rakibe karşı oynarken, destekleriyle size çok yardımcı oluyorlar. Amerika’da olduğum sürece taraftar desteğini çok özledim. O yüzden tekrar çok heyacanlyım. Taraftarlarımız bizi detseklemeye devam etsinler. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …