Anasayfa / Basketbol Haber / LeBron James, önümüzdeki sezon Michael Jordan’ı geçmek için sahaya çıkacak!

LeBron James, önümüzdeki sezon Michael Jordan’ı geçmek için sahaya çıkacak!

LeBron James, önümüzdeki sezonda NBA tarihinin sayı krallığında Michael Jordan’ı geri bırakma şansına sahip!

James 15 yıllık kariyerinde 27.4 sayı, 7.4 ribaund ve 7.2 asist ortalamalarına, %50.4’lük şut isabetine ve 27,7’lik bir PER oranına sahip.

16. yılına girecek olan LeBron, NBA’nin rekor kitaplarında daha da yükselme şansı yakalıyor. Yahoo Sports’tan Ben Rohrbach’a göre, LeBron, sayı krallığı listesinde Chamberlain ve Jordan’ı önümüzdeki sezon geride bırakabilir:

“James, 16. sezonuna NBA’in tüm zamanların en skorer oyuncuları listesinde 31.038 sayıyla yedinci sırada giriyor. Dirk’ü 149 sayıyla geride bırakma şansı bulunuyor ve oynadığı son 13 sezonun her birinde de bunu başardığı için, bu sağlam bir bahis gibi gözüküyor. James şu anda beşinci sırada yer alan Wilt Chamberlain’ı geride bırakmak için 381 sayıya, dördüncü sıradaki Michael Jordan’a ulaşmak için ise 1,254 sayıya ihtiyaç duyuyor.”

Bir sezonda hiç 1654 sayıdan az atmadığı ve her sezon ortalama 76 maç yaptığı düşünüldüğünde, James’in bu dönüm noktasına ulaşabileceği konusunda kesin bir sonuç çıkmış gibi görünüyor.

Kaynak: SporxHakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Detroit Pistons: Hedef Aynı

Geçtiğimiz sezon doğu konferansında 41 galibiyet 41 mağlubiyetle sekizinci sıradan play-off yapan Detroit Pistons yaz …

Basketboltahmin.net sitemize tecrübeli yazar alımları yapılacaktır. Lütfen iletişim için iletişim sayfamızda ki mail adreslerimize tecrübe detaylarınız ile birlikte ulaşın.