Anasayfa / 2022 FIBA EuroBasket / Litvanya – Bosna Hersek İddaa Tahmini (2) 07.09.22

Litvanya – Bosna Hersek İddaa Tahmini (2) 07.09.22

2022 FIBA EuroBasket B grubunun kapanış gününde, Almanya’da oynanacak maçta Litvanya, Çarşamba saat 15:30’da Bosna Hersek ile karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın toplam sayı limitini 167.5 olarak belirlemiş.

Litvanya ekibi gruba üç mağlubiyetle başladıktan sonra gruptan elenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Dün oynanan maçta Bosna Hersek eğer Fransa’yı mağlup etseydi gruptan çıkma şansları kalmayacaktı. Ama Fransa’nın galibiyetiyle birlikte umutlarını bugünkü maça taşıdılar. Şu ana kadar çok kötü basketbol oynadıklarını söyleyemeyiz ama basit hatalar onları bu raddeye getirdi. Macaristan karşısında biraz silkindiler ve bu maçta da daha önde olan taraf olmalarını bekliyorum.

Bosna Hersek ekibi Almanya karşısında gelen mağlubiyetin ardından sonra Slovenya karşısında sürpriz ve çok önemli bir galibiyet almıştı. Dzanan Musa’nın skorer yönünün iyice ön plana çıkmasıyla birlikte bunu başardılar. Ardından 10 gün önce iki uzatma sonucu mağlup ettikleri Fransa ile karşı karşıya geldiler. Maçın ilk yarısını 10 sayı geride kapatmalarına rağmen üçüncü çeyrek ve dördüncü çeyreğin ilk kısmı olmak üzere 15 dakikalık iyi bir basketbol oynasalar da maçın sonunu getiremediler ve mağlup oldular.

Ölüm grubu olarak nitelendirilen B grubunda ölüm-kalım maçına tanık olacağız. Bir tarafta madalyaların her zaman favorisi olan Litvanya, diğer tarafta ise gruptan çıkarak mucizevi bir başarıya imza atmak isteyen Bosna Hersek var. Oyuncu kalitelerinin ve kadro derinliklerinin geneline bakacak olursak Litvanya şüphesiz daha önde olan ekip. Bosna Hersek belki kötü top oynamadı ama yapacaklarının kısıtlı olduğu aşikar. Dün de bitime beş dakika kala maçta Fransa’yla başa baş gitmeyi başardılar fakat kırılgan yapılarıyla birlikte birkaç dakikada seri yiyerek 13 sayıyla maçı kaybettiler. Handikap riskine girilebilir fakat Litvanya’dan sert bir savunma beklediğim için alt seçeneğini daha önde görüyorum. Oran yükseltmek için Litvanya galibiyeti alt seçeneği ile kombinlenebilir.

İddaa Oranı: ALT (167.5) – 1.54
intobet Oranı: ALT (167.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …