Anasayfa / Dominik Cumhuriyeti Milli Takımı / Litvanya – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 18.06.21

Litvanya – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 18.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları için oynanacak eleme maçları öncesi Litvanya hazırlık maçında Zalgirio Arena’da Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 13.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 15.5 olarak açıklamış.

Litvanya, Kaunas’da oynanacak elemelerde ev sahibi olacak ve bunun avantajıyla 5 rakibini geride bırakarak Olimpiyat biletine uzanmak istiyor. Ellerinde de ideale oldukça yakın bir kadro var. Koç Maskoliūnas bu maçta Kalnietis ve Masiulis’den faydalanamacak. Buna karşın maç kadrosunda Giedraitis, Valanciunas, Sabonis, Grigonis, Kuzminskas gibi yıldızlar yer alacak. Özellikle pota altında Valanciunas-Sabonis ikilisinin ortaya koyacağı dominant performans fark yaratacaktır ki iki şutör Grigonis ile Giedraitis de çok formdalar. 

Dominik ise Belgrad’daki eleme gruplarında mücadele edecek. Ev sahibi Sırbistan ve Filipinler ile beraber yer alacağı A grubunda ilk 2 sırada yer almaya çalışacak öncelikle. Koç David Diaz’ın elindeki kadro Avrupa takımlarına kafa tutabilecek, onları zorlayabilecek seviyede değil açıkçası. Victor Liz, Sadiel Rojas, Gelvis Solano, Eloy Vargas, Angel Delgado, Rigoberto Mendoza ve devşirme Brandone Francis gibi isimlerle direnmeye çalışacaklar. 

Litvanya oyun kurucu rotasyonunda tecrübeli Kalnietis’in eksikliğini bu maçta hissetmez, Lekavicius ve Jokubaitis’in Dominik karşısında takımı iyi idare edeceğini düşünüyorum ki zaten ellerinde Valanciunas ve Sabonis gibi 2 uzun varken Dominik’in onlara direnmesi pek mümkün görünmüyor. Dışarıdan da Giedraitis ve Grigonis ile çok etkili olacaklarını, kendi sahalarında oynamanın avantajıyla hazırlık dönemine farklı ve rahat bir galibiyetle, moralli olarak başlayacaklarını düşünüyorum. Alternatif olarak da Litvanya için açılan baremden üst seçeneğine yönelebilirsiniz.  

İddaa Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.49
Bets10 Oranı: MS 1 (-15.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – FC Barcelona İddaa Tahmini 26.10.21

Turkish Airlines Eurolegue 6. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko Salı saat 20:45’de FC Barcelona ile …