Anasayfa / Finlandiya Milli Takımı / Litvanya – Finlandiya İddaa Tahmini 11.08.22

Litvanya – Finlandiya İddaa Tahmini 11.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Litvanya Perşembe günü saat 19:30’da Finlandiya ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 160.5 olarak açıklamışken intobet ise limiti 157.5 olarak belirlemiş.

Litvanya, EuroBasket’in güçlü madalya adaylarından biri. Bu şekilde konumlandırılmalarının temel nedeni de iki kaliteli NBA uzununa sahip olmaları. Ayrıca yine bu sahada dün oynadıkları maçta Finlandiya karşısında skor dağılımını çok iyi yapmışlar ve ne kadar komple bir takım takım olduklarını, ne kadar derin bir rotasyona sahip olduklarını tekrar kanıtlamışlardı. 76-61 kazandıkları o maçta süre alan 12 isimden 11 tanesi skora katkı vermiş, sadece Sabonis (10 sayı, 6 ribaund, 3 asist) çift haneli skorlara ulaşmıştı. 

Finlandiya ise jenerasyon boşluğu yaşayan ülkelerden biri. Son yıllarda yeni jenerasyonun tecrübe kazanmasını bekliyorlar. Ayrıca ilk maçta da gördüğümüz üzere Salin ve Markkanen’den yoksun olunca üretimde çok zorlanıyorlar. Güçlü Litvanya savunması karşısında sadece 61 sayı üretirken o yeni jenerasyonun yetişmekte olan temsilcileri Madsen 16 sayı, 3 ribaund, Maxhuni 15 sayı, 4 asist ve Nkamhoua 14 sayı, 3 ribaund ile ayakta kalmaya çalışmışlardı.

İki takım arasında hem kadro kalitesi hem de tecrübe anlamında net farklar var. Litvanya EuroBasket’in madalya adaylarından biri ve özellikle uzun rotasyonunda turnuvada üstünlük kuramayacakları yok gibi diyebiliriz. Valanciunas-Sabonis ikilisine karşı hem savunmada hem de hücumda çok zorlanmıştı Finlandiya. Bu maçta da farklı bir senaryo beklemiyorum. Litvanya’nın yine tempoyu düşürüp boyalı alan üretimine önem vereceğini, Markkanen’den yoksun Finlandiya’ya fazla skor şansı vermeyeceğini düşünüyorum. Bu nedenle de handikap riski almak yerine toplam baremden alt seçeneğine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: ALT (160.5) – 1.48
intobet Oranı: ALT (157.5) – 1.79
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …