Güncel
Anasayfa / FIBA U19 Dünya Şampiyonası / Litvanya – Sırbistan İddaa Tahmini 05.07.19

Litvanya – Sırbistan İddaa Tahmini 05.07.19

FIBA U19 Dünya Kupası çeyrek final mücadelesinde Litvanya Cuma saat 15:30’da Sırbistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Litvanya lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Litvanya grup kısmında beklentilerin altında kalmıştı; zayıf halka Senegal’i rahat yendikten sonra Yeni Zelanda’ya sürpriz bir şekilde 4 ve güçlü ABD’ye ise tam 18 sayı farkla yenilmişlerdi. Son 16 maçında ise denk geçmesi karşılaşmada Avusturalya’ya adeta patlamışlar ve 17 sayı farkla rahat kazanmışlardı. Venskus ve Rokubaitis takımlarını sırtlayan isimler olmuşlardı.

Sırbistan bana göre ABD ile beraber turnuvanın en yetenekli ve güçlü kadrosuna sahip. Bunu grup maçlarında 3/3 yaparak gösterdiler ki son maçta güçlü Fransa’yı 9 sayı farkla geçmişlerdi. Son 16 maçında ise vasat rakipleri Filipinler’e hiç acımadılar ve 27 sayı farkla darma dağın ederek adlarını çeyrek finale yazdırdılar. İkiz kuleler Petrusev ile Pecarski takımın öne çıkan isimleri oldular.

Litvanya her ne kadar Jokubaitis liderliğinde gelecek vaadeden bir takım olsa da Sırbistan kadar yetenekli ve kaliteli bir kadroya sahip değiller. İkiz kulelere karşı pota altında çok zorlanacaklarını düşünüyorum. Formda Sırbistan pota altı silahlarını iyi kullanarak Litvanya’yı geçer, handikap da geçilebilecek makul bir seviyede zaten.

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (-6.5) / 1.82
Güven İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Karadağ – Slovenya İddaa Tahmini 21.07.19

FIBA U20 Avrupa Şampiyonası 11.lik mücadelesinde Karadağ Pazar saat 16:00’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa bu …