Anasayfa / Genel / Litvanya Yunanistan Maçı İddaa Tahmini 9.9.17

Litvanya Yunanistan Maçı İddaa Tahmini 9.9.17

Litvanya Yunanistan Maçı İddaa Tahmini 9.9.17
Litvanya Yunanistan Maçı İddaa Tahmini 9.9.17

Eurobasket‘in madalya adaylarından Litvanya ile istikrarsız bir performans gösterse de son anda tur biletini kapan Yunanistan son 16 eleme maçında 9 Eylül Cumartesi günü akşamı saat 21:30’da İstanbul Sinan Erdem Arena’da karşı karşıya gelecekler.

Finlandiya’nın son ana kadar direnmesini beklediğim maçta analiz kısmına geçmeden önce baremlere bir bakalım. En iyi bahis bürolarından biri olan Bets10’da Yunanistan lehine 5.5 handikap açılmışken toplam sayı limiti de 156.5 olarak set edilmiş. İddiaa’da 776 ve 793 kodlarıyla açılan maçta Yunanistan lehine 6.5 handikap set edilirken toplam sayı limiti de 156.5 olarak belirlenmiş.

Bildiğiniz Gibi

Avrupa basketbolunun en önemli ekollerinden biri olan Litvanya katıldıkları her turnuvada olduğu gibi yine en önemli madalya adaylarından biri. Evet ilk maçta kötü bir sürpriz yaşayarak Gürcistan’a kaybetmişlerdi. Ama sonrasında tecrübeli oyuncuları ve basit ama etkili basketbolları ile grupta başka hata yapmadan rahat bir şekilde adlarını üst tura yazdırdılar. Savunmada sert ve disiplinli bir takım olmalarının yanında hücumda da hayli etkili bir takım Litvanya. Turnuvanın ilk maçlarında yıldız uzunları Valanciunas’ta bir tutukluk vardı ama son maçlara doğru o da açıldı. Kuzminskas’ın sürekli potaya atakları onun da içerideki etkinliği ile beraber Litvanya Kalnietis’in organizasyonlarında yine ikili oyunlarda çözüm bulunması hayli zor olan bir takım.

Problemlere Rağmen Turu Geçtiler

Yunanistan hem saha dışında hem de saha içinde turnuvanın en büyük hayal kırıklıklarından biriydi. Hazırlık döneminde başlayan ve turnuvanın içine de sirayet eden saha dışı gerginlikler, oyuncular arasında yaşanan problemler oynadıkları basketbola da yansımıştı. Grupta çok zorlanmalarına rağmen bu olaylardan en az etkilenen ve sadece basketbola konsantre olan iki tecrübeli guardları Sloukas ve Calathes ile beraber Polonya’yı geçerek son 16 biletini kapmayı başardılar. Bu turnuvada teknik anlamda yaşadıkları en büyük problem pota altı rotasyonu oldu. Ne Bourousis ne de Papagiannis beklentileri karşılayamadı. Hücumda verimsiz oynadıkları gibi Yunanistan ekol haline gelmiş savunmasında da ortayı hiç iyi kapatamadılar, ayrıca ikili oyun savunmasında da hep sınıfta kaldılar ağır ayakları ile. Bu arada tecrübeli uzun Bourousis belli olmayan bir nedenden dolayı son çalışmaya katılmamış, herhangi bir sakatlığı yokmuş. Aynı çalışmada koç Misas da kenarda oturup antrenmanı sadece izlemiş, yardımcıları drilleri ve setleri yönetmiş.

Litvanya – Yunanistan İddaa Tahmin

Litvanya Avrupa’da ikili oyunları en iyi en basit en verimli kullanan ekiplerin başında geliyor. Buna karşın Yunanistan da mevcut iki uzunu ile bu alanda sorunlu bir takım. Ritmini bulmuş ve moralli Valanciunas karşısında Yunanistan pota altının direnmesi hayli zor, Litvanya’nın adını çeyrek finale yazdırmasını bekliyorum.

Güven indeksi: 9/10

İddaa Oranı: ML 1 / 1.25

Bets10 Oranı: ML 1 / 1.40 

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Estudiantes – Manresa İddaa Tahmini 13.10.19

İspanya Liga Endesa 4.hafta mücadelesinde Estudiantes Pazar saat 21:00’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir