Anasayfa / Anadolu Efes / Lokman Hekim Fethiye Belediyespor – Anadolu Efes İddaa Tahmini 07.11.20

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor – Anadolu Efes İddaa Tahmini 07.11.20

ING Basketbol Süper Ligi 7. hafta mücadelesinde Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Cumartesi saat 13:00’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 163.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 164.5 olarak belirlemiş. 

Fethiye yabancı transferlerini tamamlamasıyla birlikte son 3 maçtan ikisini kazanmayı başardı ve düşme hattında kolay lokma olmayacaklarını gösterdiler. Kazandıkları bu maçların ikisinde de yüksek skorların çıktığı tempolu mücadeleler izletmişlerdi. Galatasaray’ı içerde 91-82 ve Beşiktaş’ı da içerde 87-83 ile geçmişlerdi. Neal, Cook ve Abu üçlüsü takımın skor yükünü çekiyorlar. Bu arada yüksek tempoda savunmalarının yumuşak kaldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Anadolu Efes cephesinde ise haftaiçi önemli eksiklere rağmen Maccabi karşısında son saniyede Beaubois’nın bloğu ile gelen galibiyetin sevinci yaşanıyor, takımda moraller yüksek. Ama diğer taraftan takımda ciddi eksikler olduğu da bir gerçek. Larkin, Dunston, Sertaç sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecekler ki son maçta sakat sakat kendisini çok zorlayan Pleiss da büyük olasılıkla dinlendirilecek. Bu nedenle de lacivert beyazlıların özellikle boyalı alan savunmasında işi zor olacak, Singleton ve Moerman hem 5 hem de 4 numarada ciddi süreler almak zorunda kalacaklar.

Fethiye özellikle kendi sahasında Neal liderliğinde yüksek tempoda oynayan ve Cook artı Abu ikilisi ile skor üretiminde sorun yaşamayan bir takım. Ama diğer taraftan savunmalarının da yumuşak olduğunu belirtelim. Yorgun ve Dunston, Pleiss, Sertaç, Larkin gibi önemli eksikleri bulunan Anadolu Efes karşısında da tempoyu forse edeceklerini ve skor üretiminde zorlanmayacaklarını düşünüyorum. Diğer taraftan Efes’in de Micic, Simon, Moerman üçlüsü ile tempoya karşılık verip yüksek skorlara çıkabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle de tercihimi üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: ÜST (163.5) – 1.52
Bets10 Oranı: ÜST (164.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Finlandiya – Gürcistan İddaa Tahmini 28.11.20

2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında pandemi önlemleri nedeniyle Espoo, Finlandiya’da organize edilen fanusta oynanacak olan …