Anasayfa / Denver Nuggets / Los Angeles Clippers – Denver Nuggets İddaa Tahmini 16.09.20 (Basket Guru)

Los Angeles Clippers – Denver Nuggets İddaa Tahmini 16.09.20 (Basket Guru)

NBA Batı Konferansı yarı final serisi 7. ve son maçında Los Angeles Clippers Çarşamba saat 04:00’da Denver Nuggets ile karşılaşacak. İddaa Nuggets lehine 9.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 11.5 olarak açıklamış.

Clippers serinin son 2 maçını üst üste kaybederek Denver’ın işin içine girmesine izin verdi. Özellikle pota altında Zubac ya da Harrell ile Jokic’e çare bulamayan koç Rivers, takımın kompakt bir savunma sistemi de bulunmadığı için bu alanda sınıfta kaldı. Jokic üzerinden oyun kuran Denver onları alt etmeyi başardı 2 kez üst üste. Açıkçası 6. maç öncesi de yaptığım yorumda Leonard ve George ikilisinin süper yıldız ünvanlarının sorgulanacağını söylemiştim ve haklı çıktım. İki oyuncu da bu seride şuana kadar sınıfta kalmış durumdalar, özellikle takımlarını derleyip toplama ve liderlik yönünde.

Denver Jokic’in ayaklanması ve sakatlıktan dönen Harris’in de kısa rotasyonunda Murray’e destek olmasıyla adeta sınıf atladı son 2 maçta. Jokic’in dominant ve agresif performansını hem takım arkadaşları hem de koç Malone çok iyi işleyerek tabiri caizse onun hem etinden hem sütünden faydalanarak oyunun her alanında verimli kullandılar. İki maç üst üste kazanmış olmanın morali ve özgüveniyle son maça bana böre bir adım önde çıkıyorlar. Savunmada işleri sıkı tutup istekli oyunlarını sürdürebilirlerse onları finalde görebiliriz.

Clippers kadro kalitesi olarak kağıt üstünde elbette Denver’dan önde. Ellerinde George ve Leonard gibi iki süper yıldızın yanısıra Morris, Beverley, Harrell, Williams, Shamet gibi önemli rol oyuncuları da var. Ancak Jokic’in karşısında genç Zubac pek başarılı olamadı, Harrell da yumuşak kaldı şuana kadar. Denver’ın son 2 maçta elde edilen galibiyetlerin morali ile yine Jokic’i efektif kullanacağını, Murray ve Harris’in de skor anlamında ona yardım ederek Clippers’ı epey zorlayacağını düşünüyorum. Leonard’ın ağırlığını koymasını beklediğim belki kazanamayacaklar ama 3-3’e getirdikleri seride kolay teslim olacaklarını da düşünmüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (+9.5) – 1.42
Bets10 Oranı: MS 2 (+11.5) – 1.50
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Orleans – Chalons Reims İddaa Tahmini 18.09.20

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Orleans Cuma saat 21:00’da Chalons Reims ile karşılaşacak. Bets10 Orleans’ın galibiyeti …