Anasayfa / NBA / Los Angeles Clippers – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 16.09.20

Los Angeles Clippers – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 16.09.20

NBA play-off batı konferansı yarı final serisi yedinci maçında salıyı çarşambaya bağlayan gece 04:00’da Los Angeles Clippers ile Denver Nuggets kozlarını paylaşacak. İddaa bu maçta Denver Nuggets lehine +9.5, bets10 ise +8.5 sayılık handikap belirlemiş.

Los Angeles Clippers seride 3-1 öne geçtikten sonra kaybedilen iki maçta da ikinci devre oyundan düştü. Denver Nuggets’in savunma direnci gösterdiği bölümlerde oyunda kalamadılar. Altıncı maçta Kawhi Leonard’ı hücumda yeterince kullanamadılar. Montrezl Harrell ve Lou Williams ikilisi pandemi sürecinde takıma geç katılmalarından ötürü halen form yakalayamadı. Nikola Jokic ile eşleşmekte büyük sıkıntı yaşıyorlar.

Denver Nuggets ise ilk turda Utah Jazz karşısında olduğu gibi 3-1 geriden gelerek seriyi yedinci maça götürmeyi başardı. Nikola Jokic altıncı maçın yıldızı olurken kenardan gelen Monte Morris ve Michael Porter Jr ikilisinden iyi skor katkısı almayı başardılar. Jamal Murray Clippers savunması karşısında zorlansa da altıncı maçta hücumda son derece verimli oynadı. Üçüncü çeyrek başında 19 sayı farkla geride olmalarına rağmen ikinci devre Los Angeles Clippers’ı 35 sayıda tutmayı başardılar.

Los Angeles Clippers rahat geçmesi beklenen seride son iki maçı kaybederek işini zora soktu. Takımın birebirler üzerinden sayı üretebilecek birçok silahı var fakat beraber oynama ve ritim bulma konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Denver Nuggets kazandığı son iki maçta daha arzulu olan taraftı. Bu arzuları sayesinde kazanılan iki maçta rakibe ribauntlarda üstünlük kurdular. Clippers’in Nikola Jokic’e ikili sıkıştırması getirmesini avantaja dönüştürüp, Sırp yıldızın pas yeteneği sayesinde yayın gerisinden son iki maçta %46.1 ile hücum ettiler. Los Angeles Clippers her ne kadar rakibine oranla daha kaliteli bir kadroya sahip olsa da potansiyelini sahaya yansıtmakta sorun yaşıyor. Yedinci maçta Denver Nuggets’in lehine açılan handikapla beraber oyunun içinde kalmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:+9.5) – 1.42

Bets10 Oranı: MS 2 (h:+8.5) – 1.77

Eksikler:

Los Angeles Clippers: –

Denver Nuggets: Will Barton  Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 28.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı final serisi 6. maçında Miami Heat Pazartesi saat 02:30’da Boston Celtics ile …