Anasayfa / Denver Nuggets / Los Angeles Lakers – Denver Nuggets İddaa Tahmini 21.05.23

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets İddaa Tahmini 21.05.23

NBA Batı Konferansı yarı final serisi 3. maçında Los Angeles Lakers Pazar günü saat 03:30’da Denver Nuggets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Lakers buraya kadar sürpriz bir performansla çok iyi geldi. Ancak Jokic ve Murray liderliğindeki Denver’ın kendi sahasında oynadığı yüksek tempo basketboluna ilk 2 maçta, deplasmanda olmalarının da etkisiyle cevap vermekte zorlandılar… Bu nedenle serinin ilk 2 deplasman ayağından mağlubiyetle eve dönmek zorunda kaldılar. Şimdi serinin en önemli maçın çıkacaklar, hem ilk galibiyetlerini alıp moral depolamak hem de 3-0 geriye düşmemek için kazanmak zorundalar. Tekrar hatırlatalım, NBA tarihinde 3-0’dan dönüp seriyi geçebilen bir takım olmadı! 

Denver ise seriye saha avantajını en iyi şekilde kullanarak başladı. İlk maçta rakibi 20 farktan yakalayarak kazanırken, ikinci maçta ise bu kez onlar 14 farktan geri gelerek kazanmayı bildiler. İki maçta yıldızlar Jokic ve Murray’nin devrede olması onlar adına elbette önemliydi. Şimdi 2-0 öndeler ve deplasmandaki ilk maçta ister istemez bir rehavetle oynayacaklarını, kafaların rahat olmasıyla beraber Lakers’ın dirençli oyununa karşı zorlanacaklarını düşünüyorum. 

Kağıt üstünde iki takım arasında kalite ve seviye farkı demek bence haksızlık olur. Lakers’ın elinde AD, Lebron, Hachimura, Reaves, Schröder gibi değerli parçalar var ve ilk 2 maçta da deplasmanda olmalarına rağmen Jokic ve Murray liderliğindeki rakipleri karşısında kesinlikle geri adım atmamışlardı. Şimdi serideki kritik maça çıkıyorlar, 3-0 geriye düşmemek adına tüm güçleri ve konsantrasyonlarıyla beraber kendi sahalarında gereken reaksiyonu göstereceklerini, düşük farkla da olsa kazanarak seriye tutunacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.47
Hovarda Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Çekya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BK Opava – Decin İddaa Tahmini 28.05.23

Çekya Ligi final serisi 2. maçında BK Opava Pazar günü saat 18:10’da Decin ile karşılaşacak. …