Anasayfa / NBA / Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 03.11.22

Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 03.11.22

NBA normal sezonda gecenin maçında Los Angeles Lakers Perşembe sabaha karşı 05:00’da evinde New Orleans Pelicans’ı konuk edecek. İddaa ve intobet bu karşılaşmada ev sahibi lehine 5.5 sayılık handikap açıklamış.

Los Angeles Lakers sezona 5 mağlubiyetle başladıktan sonra son maçında güçlü Denver Nuggets karşısında Lonnie Walker’ın üçüncü periyodun sonunda ritim bulmasıyla yakaladığı seriyle kazanmayı bildi. Ribauntlarda yaşadıkları sorunlar Davis’den aldıkları ekstra katkı sayesinde kısmen çözüldü. En önemlisi ise yayın gerisinden ritim buldular ve %43 ile hücum ettiler. LeBron James maça 0/5 isabetle başlamasına karşın bulduğu 26 sayıyı %45 isabetle üretti. Henüz çember çevresinde bitirmekte zorlanmasına karşın orta mesafe oyunuyla fark yaratabilecek meziyetlere sahip olduğunu kanıtladı.

New Orleans Pelicans ise son maçında deplasmanda LA Clippers karşısında farklı kazanmayı bildi. Üçüncü periyotta yakaladıkları seriyle maçı kopardılar ve en önemlisi Zion Williamson parkelere geri döndü. Brandon Ingram’ın yokluğunda Naji Marshall’dan son iki maçta çok önemli skor katkısı aldılar. Topa yön verme konusunda rakipten baskı yediklerinde sıkıntı yaşayabiliyorlar. Ribauntlarda ligin en iyi ekiplerinden biri oldular. Hücum verimliliğinde henüz tam kadro olarak sadece iki maça çıkmalarına karşın üçüncü sıradalar.

Lakers ligin en verimli savunma yapan ikinci takımı konumunda. Geride kalan altı maçta bir mağlubiyet almalarına karşın savunmaya son derece konsantreler ve yüksek tempoda oynamayı seviyorlar. Yarı sahada rakibe oranla daha çok silahları var. LeBron James halen çevresindeki oyunculara büyük değer katıyor. New Orleans karşısında ribauntlarda aksamamaları halinde kolay teslim olmayacaklarını düşünüyorum. Fakat kadroların netleşmesini bekleyin çünkü Davis’in oynamama ihtimali bulunuyor.

İddaa Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.42

İntobet Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.62

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Los Angeles Lakers: Cole Swider, Thomas Bryant, Dennis Schröder, Anthony Davis (GTD)

New Orleans Pelicans: Brandon Ingram, Kira Lewis Jr, Dyson Daniels (GTD), Herbert Jones (GTD)Hakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Houston Rockets İddaa Tahmini 03.12.22

NBA normal sezonda Phoenix Suns ile Houston Rockets cumartesi sabaha karşı 05:00’da FootPrint Center’da karşılaşacak. …