Anasayfa / NBA / Los Angeles Lakers – Washington Wizards İddaa Tahmini (2) 23.02.21

Los Angeles Lakers – Washington Wizards İddaa Tahmini (2) 23.02.21

NBA normal sezon mücadelesinde Los Angeles Lakers, Salı sabaha karşı saat 06:00’da Washington Wizards ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu maçın handikapını deplasman ekibi lehine 7.5 olarak belirlerken, bets10 bu sayıyı 8.5 olarak açıklamış.

Los Angeles Lakers, Anthony Davis’ten yoksun olarak çıktığı ikinci maçtan da eli boş ayrıldı. Anthony Davis’in sakatlığıyla birlikte takımın tüm yükü iyice LeBron’un sırtına biner hale geldi. Bu durumu çözmek için koç Vogel’ın çeşitli girişimlerde olduğu söylense de, açıkçası bir B planına sahip olduklarını söyleyemeyiz. Miami karşısında 98-96’lık alınan mağlubiyette rakiplerinin yayın içinden yaptıkları ataklara ve boyalı alan etkinliğine engel olamadılar. Anthony Davis’in sakatlığının yanı sıra, COVID temaslısı olup testi negatif çıkan Schröder’ın yokluğu da takımı aşağı çeken bir başka unsur oluyor.

Washington Wizards ilginç bir çıkış yakalamış durumda. Son 4 maçını kayıpsız geçen ve 13. sıraya kadar yükselen Wizards, bu maçlarda Boston, Denver ve Portland gibi güçlü üç ekibi de mağlup etmeyi başarmıştı. Son dört maçta 33.5 sayı ortalamasıyla oynayan takımın yıldız ismi Bradley Beal’in yanı sıra, Westbrook da performansıyla birlikte ağırlık koymaya başladı. Şu sıralar bir form yakalamış olabilirler fakat takımda ön plana çıkan 3. ve 4. isimlerin olmaması bu formun çabucak düşmesine neden olabilir.

Dennis Schröder ve Anthony Davis gibi iki önemli oyuncusundan yoksun Los Angeles Lakers’ı bu akşam bir sürpriz bekliyor olabilir. LeBron’un yanı sıra Kuzma ve Harrell zaman zaman ön plana çıkabiliyor fakat fark yaratacak oyunu sergileyemiyorlar. Washington Wizards ise şu sıralar hücum ritmiyle birlikte rakiplerine üstünlük kurmayı başarıyor. Her ne kadar zorlu bir deplasmana konuk olsalar da, bu gece maçın içinde kalmalarını ve handikapta tutunmalarını bekliyorum. 

Eksikler:

LA Lakers: Anthony Davis, Kyle Kuzma 
Washington: Ish Smith

İddaa Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.55
Bets10 Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.75
Güven Endeksi: 7Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

New Orleans Pelicans – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 05.03.21

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, Perşembeyi Cumaya bağlayan gece saat 04:30’da Miami Heat …