Anasayfa / Güney Kore Milli Takımı / Lübnan – Güney Kore İddaa Tahmini 24.02.19

Lübnan – Güney Kore İddaa Tahmini 24.02.19

Dünya Kupası Asya Elemeleri kapsamında Lübnan Pazar saat 17:30’da Güney Kore ile karşılaşacak. Bets10 deplasman takımı lehine 5.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz oranları netleştirmemiş.

Lübnan 6 galibiyetle 5.sırada yer alıyor ve 3.sıra için son maçlar öncesi Ürdün ile Çin’le birlikte son bilet için kapışacaklar. Dünya Kupası biletini kapabilmeleri için bu maçı kazanmaları ve Ürdün’ün de Yeni Zelanda’ya kaybetmeleri gerekiyor. Ayrıca Çin’in ev sahipliği nedeniyle doğan en iyi 4.kontenjanı için de averaj hesapları çok önemli. Son maçta da yine evlerinde güçlü Yeni Zelanda karşısında iyi direnmişler ancak 2 sayı farkla kaybetmişlerdi.

Güney Kore ise zaten Çin biletini cebine koydu ve bunun rahatlığı ile çıkacaklar elemelerdeki son maçlarına. 2 gün önce de grubun zayıf halkası Suriye karşısında beklenenden çok daha fazla zorlanmışlar ve deplasmanda 13 sayı farkla kazanabilmişlerdi. Çin biletini garantilemiş olmaları konsantrasyon düşüklüğü yaşamalarına neden olmuştu.

Lübnan ne yapıp edip bu maçı kazanmak zorunda ve Ürdün’ün kaybetmesini bekleyecekler sonrasında. Ayrıca Çin’in ev sahipliği nedeniyle averaj hesapları da çok önemli. Bu nedenle kazanmanın dışında fark da çok önemli olacak. Yeni Zelanda gibi güçlü bir rakip karşısında da 2 gün önce iyi direndiler ve Çin biletini ne kadar istediklerini de gösterdiler. Güney Kore’nin de bileti kapmış olmanın etkisiyle bir rahatlık var üzerinde. Lübnan’ın da bu rahatlığı ve ev sahibi avantajını kullanarak açılan düşük handikapı da geçip şansını sürdüreceğini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 1 (-5.5) / 1.84
Güven İndeksi: 7/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 25.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Çin’de oynanacak maçta İtalya Pazar saat 10:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa …