Anasayfa / Basketbol Haber / Maccabi Tel Aviv Kısa Rotasyonuna NBA’den Takviye Yapmak İstiyor

Maccabi Tel Aviv Kısa Rotasyonuna NBA’den Takviye Yapmak İstiyor

Maccabi Tel Aviv, kanat rotasyonuna bir takviye daha yapmak istiyor ve bu hamle için ilgilendikleri isim geçtiğimiz sezonu G-League ve NBA‘de geçiren Darrun Hilliard.

Villanova çıkışlı olan 1.98 boyundaki 1993 doğumlu Hilliard, 2015 yazında Detroit Pistons tarafından 2.tur 38.sırada seçilmişti. Geride bıraktığımız sezon San Antonio Spurs formasıyla 14 maçta görev alırken sadece 6.8 dakika parkede kalabilmiş ve 1.1 sayı ile oynamıştı. G-League’de ise Austin Spurs ile 40 maçta forma giyerken ortalama 28.1 dakika süre almış ve 20.5 sayı %39.3 3sayı 4.5 ribaund 3.7 asist 1.1 topçalma gibi önemli istatistiklere imza atmıştı.

Solak oyuncu hem 2 hem de 3 numarada görev alabiliyor. Çok süratli bir oyuncu değil, atletik özellikleri orta seviyede ve patlayıcılığı sınırlı belki ama üst düzey bir basketbol IQ’su ve pozisyonuna göre güçlü bir fiziği var. Bu avantajları ile birlikte her iki elini de kullanarak potaya gidebildiği gibi orta mesafe şutlarda da rahatlıkla skor üreten bir isim. Ayrıca önemli bir 3 sayı tehditine de sahip. Toplu olduğu kadar topsuz oyunda da verimli bir isim, potaya yaptığı akıllı katlar ya da perdelerden çıkarak kendine yarattığı boş atış fırsatları ile de skor katkısı verebilen bir isim. Onun için rahatlıkla komple bir skorer diyebiliriz. Ama bunun yanında bencil biri isim de değil, aksine şut-pas tercihleri iyi diyebiliriz, takım arkadaşlarını da beslemeyi biliyor. Savunmada da oldukça verimli bir isim, genelde rakip takımların en iyi skorerini tutma görevi ona veriliyor, 1, 2, 3 numaralı pozisyonların tamamını savunabiliyor.

Özetle Avrupa basketboluna uyum sorunu yaşamayacak ve bence fark yaratacak bir isim. Nunnally ile yollarını ayıran Fenerbahçe’nin de onunla ilgilenmesi gerektiğini, hatta kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Gilboa Galil – Nes Ziona İddaa Tahmini 13.07.20

İsrail Winner Ligi 29.hafta mücadelesinde Gilboa Galil Pazartesi saat 17:00’da Nes Ziona ile karşılaşacak. Bets10 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir