Anasayfa / İddaa Tahminleri / Maccabi Tel Aviv – Panathinaikos İddaa Tahmini 02.05.24

Maccabi Tel Aviv – Panathinaikos İddaa Tahmini 02.05.24

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi 4. maçında Maccabi Tel Aviv Perşembe günü saat 21:45’de Panathinaikos ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Betroad misafir takımın galibiyeti için limiti 168.5 olarak açıklamışlar. 

Maccabi play-in oynayarak play-off’a 7. sıradan dahil olmuştu. Seriye dezavantajlı olarak başlamalarına rağmen kolay lokma olmadıklarını gösterdiler, hatta fazlasını yaptılar ve OAKA’daki ilk maçı 87-91 ile kazarak servis kırdılar, avantajı ele geçirmiş oldular. Ardından 95-79 ile farklı kaybetseler de bu sezon evleri olan Belgrad’daki ilk maçı 85-83 ile son nefeste kazanarak seride 2-1 öne geçtiler, avantajlarını korudular. Şimdi burada bir kez daha kazanırlarsa Final Four biletini kapacaklar. Yıldız guard Baldwin’in durumu maç saatinde belli olacak. 

Panathinaikos ise normal sezonu 2. sırada bitirerek koç Ataman’ın ilk sezonunda önemli bir başarıya imza atmış, Final Four konusunda da ne kadar iddialı olduğunu göstermişti. Ancak saha avantajı ile girdikleri serinin ilk maçında, OAKA’da Maccabi’ye 87-91 ile kaybederek soğuk bir duş aldılar, saha avantajını da kaptırmış oldular. Ardından 95-79 ile kazanarak toparlandılar ama Belgrad’daki ilk maçta yani 3. maçta sürekli geride oynamalarına rağmen son çeyrekte güzel bir dönüş yapıp skora ortak olmuşlardı ki sonunu getiremediler, 85-83 ile kaybettiler. Şimdi bir kez daha Belgrad’da sahneye çıkacaklar ve bu sefer tamam mı devam mı diyecekler… Kaybetmeleri durumunda sezon onlar için sona erecek Euroleague için. Juancho dışında eksikleri yok.

İki takım adına da serinin en kritik maçı olacak diyebiliriz. Maccabi bu sezon evi haline gelen Belgrad’da bir galibiyet daha aldığı halde adını Final Four’a yazdırmış olacak. Yani Pana adına da bir tamam mı devam mı maçı olacak, kazanmaları durumunda 5. ve son maç için seri tekrar evlerine OAKA’ya taşınacak. Bu ortamda iki takımın da motivasyonunun zirvede olacağını söyleyebiliriz. Son maçta olduğu gibi iki takımın da son topa kadar pes etmeyeceğini, bunun da yine toplam skora artı olarak yansıyacağını düşünüyorum. Koç Ataman OAKA’da kaybettikleri ilk maç sonrası Final Four bileti kapamazsak seneye Pana’nın başında olmayacağım demişti. Bu maçta da takımını iyi motive edip, kalite ve tecrübe farkını Kattash’a üstünlük kurarak gösterip takımını galibiyeti taşımasını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 & ÜST (168.5) – 2.64
Betroad Oranı: MS 2 & ÜST (168.5) – 3.00
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …