Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Maccabi Tel Aviv Sürpriz Kararından Geri Döndü

Maccabi Tel Aviv Sürpriz Kararından Geri Döndü

Maccabi Tel Aviv 2018’in başında EuroLeague ve İsrail Winner Ligi için iki ayrı kadro kurarak iki takım oluşturacağını açıklayarak tüm basketbol dünyasını şaşırtmıştı.

Sebep olarak ise İsrail Ligi’nin kısıtlamalarıyla Avrupa’da rekabetçi bir ekip kurmanın imkansızlığını göstermişti.

Fakat 24 Ağustos 2018’de yapılan yeni bir açıklamayla bu şekilde yeni sezonda yola çıkmayacaklarını duyurdular:

“İsrail Ligi kısıtlamalarının bir şekilde uygulamada kalacağını” belirten Maccabi ayrı bir kadro kursalar dahi o kadronun da İsrail Ligi kurallarına tabii olacağını bildirdi.

Maccabi’nin ikinci ve ayrı bir kadro kurma teklifinden bu yana İsrail Ligi de yabancı oyuncular konusunda kısıtlamaları güncellemek için görüşmeler yapmıştı. Bu güncellemeler, Maccabi’nin tek kadroyla yola devam etmesinin de yolunu açtı.

Kulübün ifadesiyle durum şöyle:

“Mevcut şartlar altında yapılacak güncelleme görüşmelerinin sonuçlarını beklemek daha doğru olacaktır. Sonuçta tüm taraflar tek bir şey için çalışıyor, o da İsrail basketbolunun iyiliği.”

Kaynak: EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Barcelona Bir Yıldızı Daha Kaptı!

Önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurmak isteyen Barcelona Lassa sizlere daha önce ilettiğim gibi …