Anasayfa / Basketbol Haber / Maccabi Tel Aviv Uzununu NBA’den Getiriyor

Maccabi Tel Aviv Uzununu NBA’den Getiriyor

Pota altına bir takviye yapmak isteyen Maccabi Tel Aviv, rotasını NBA‘e çevirdi ve son olarak Charlotte Hornets forması ile izlemiş olduğumuz atlet uzun Johnny O’Bryant III ile el sıkıştılar, yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

2.05 boyundaki 1993 doğumlu yetenekli uzun, LSU’dan 2014’de mezun olduktan sonra aynı yıl NBA draftında Milwaukee Bucks tarafından 2.tur 36.sırada seçilmişti. Geride bıraktığımız sezon ise 36 NBA maçında forma giyerken ortalama 10.6 dakika parkede kalmış ve 4.8 sayı %32.6 3sayı 2.6 ribaund istatistikleri ile katkıda bulunmuştu.

Artılar

O’Bryant her iki uzun pozisyonunda da görev alabiliyor. Atletik özellikleri ve çabukluğu ön planda olmasa da hem alçak postta çok fazla pivot hareketine sahip olan, iki elini de kullanabilen hem de yüzü dönük tehditleri olan bir uzun. Orta mesafe hatta 3 sayı tehditi de var, topu yere vurup potaya da gidebiliyor. Güçlü fiziğini hem box-outlar konusunda hem de perdelemelerde iyi kullanan O’Bryant, çabuk elleri ve güçlü sezgileri ile ribaundlarda da aktif bir uzun. Kariyeri boyunca hem motivasyonu yüksek, oyunun sürekli için olan ve koçlar tarafından kolay yönetilebilen bir oyuncu oldu. Ayrıca çalışkan bir oyuncu olduğu için de sürekli gelişimini sürdürdü.

Eksiler

Top kaybına fazlasıyla meyilli bir uzun. Özellikle alçak postta karşılaştığı ikili sıkıştırmalara karşı pas tercihlerinde sıkıntı yaşıyor. Ayrıca bazen dribbling ve penetre konusunda kendisini bir guard zannedip gereksiz yere kalabalığın içine girebiliyor ki yine top kaybıyla sonuçlanıyor bu durumlar. Bloklar ve ribaundlar konusunda beklentilerin altında kalıyor çünkü dikey sıçraması üst seviyede değil. Açık alanda fazla etkili olamıyor çünkü süratli bir uzun değil. Bakalım genç uzun ilk Avrupa tecrübesinde Euroleague sertliğinde neler yapacak.Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Teksüt Bandırma – Galatasaray Doğa Sigorta İddaa Tahmini 15.09.19

Antalya’da düzenlenen Gloria Cup turnuvasında Teksüt Bandırma Pazar saat 16:00’da Galatasaray Doğa Sigorta ile karşılaşacak. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir