Anasayfa / Anadolu Efes / Malcolm Delaney: “Sadece İki Tane EuroLeague Takımından Teklif Aldım”

Malcolm Delaney: “Sadece İki Tane EuroLeague Takımından Teklif Aldım”

Kariyerine Çin’de devam etme kararı aldıktan ve Guangdong Southern Tigers takımı ile sözleşme imzaladıktan sonra Eurohoops’a detaylı bir röportaj veren Malcolm Delaney, Avrupa’dan aldığı teklifler hakkında da konuştu.

Malcolm Delaney’nin Avrupa’dan Aldığı Teklifler Hakkında Söyledikleri:

NBA‘de aradığım sözleşmeyi bulamayacağımı anlayınca EuroLeague‘deki sözleşme tekliflerine baktım. Anadolu Efes ve Fenerbahçe‘den olmak üzere önümde iki tane teklif vardı. Fenerbahçe’nin teklifi yazın başında gelmişti ve çabuk cevap verip veremeyeceğimi sordular. Çabuk cevap verebilecek bir pozisyonda değildim çünkü o dönemde NBA’i deki fırsatları görmek istiyordum. Avrupa’da genelde işler böyle olur, teklif yaparlar ve hemen cevap vermenizi beklerler. Dolayısıyla o anda Fenerbahçe’ye olumlu cevap veremedim çünkü NBA’deki durumları bekliyordum. Fenerbahçe diğer hedeflerine yöneldi ve benim için masada sadece Efes’in teklifi kaldı.

Efes’in teklifi, Avrupa’dan aldığım en iyi teklifti ve gerçekten ilgi çekiciydi. Daha önce Efes’te oynamış bazı oyuncularla konuştum ve hepsi, Efes için olumlu mesajlar verdi. Anadolu Efes’ten sadece biraz zaman istedim.

İnsanlar, EuroLeague’den birçok teklif aldığımı düşünüyor ancak EuroLeague’den sadece 2 tane teklif aldım. Ayrıca CSKA Moskova‘nın başantrenörü Dimitris Itoudis ile konuştum ancak bana bir sözleşme önermediler. Zaten Daniel Hackett ile sözleşme imzaladılar. Sonrasında Çin’den bana teklif geldi. Orada lig 6 ay sürüyor ve ailemden uzak kalmam gerekiyor. Arkadaşlarım, özellikle kardeşim olmak üzere ailemle olan durumumu biliyor (Delaney’nin kardeşi yaklaşık 2 yıl önce vuruldu ve hala sağlık problemleri yaşıyor)

Daha önce Çin’de oynamadım. Beni isteyen takım, önemli bir kültüre ve şampiyonluklara sahip bir ekip. Yani benden maç başına 60 sayı atmamı bekleyen bir takım değil. Orada kendi basketbolumu oynamak istiyorum. Hong Kong’a yakın iyi bir şehirde yaşayacağım. Herkes benim kararımın sadece parayla ilgili olduğunu düşünüyor. Tabii ki profesyonelim ve bedavaya oynamam. Bu benim kariyerim ve hayatım. Profesyonel bir oyuncu olduğunuz zaman, kazanabileceğiniz kadar para kazanmanız lazım çünkü gelecekte ne oynayıp oynayamayacağınızı bilemezsiniz. Sporcuların neden parayla ilgilendiklerini merak etmek aptalca. Herkes para kazanmak için çalışır.

Kaynak: EurohoopsHakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Teksüt Bandırma – Galatasaray Doğa Sigorta İddaa Tahmini 15.09.19

Antalya’da düzenlenen Gloria Cup turnuvasında Teksüt Bandırma Pazar saat 16:00’da Galatasaray Doğa Sigorta ile karşılaşacak. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir