Anasayfa / Basketbol Haber / Mavericks Doncic’i Farklı Bir Pozisyonda Kullanabilir

Mavericks Doncic’i Farklı Bir Pozisyonda Kullanabilir

Luka Doncic, NBA‘e adımını atarak yeni bir maceraya yelken açmıştı genç yaşında. Ancak bu macera ona beklemediği kadar farklı tecrübeler kazandılarabilir.

Genç yıldızı Real Madrid formasıyla 1, 2 ve az da olsa 3 numaralı pozisyonlarda görev alırken seyretmiştik. Ancak koç Laso onu 4 numarada, yani uzun forvet pozisyonunda hiç görevlendirmemişti.

Dallas Mavericks‘e yakın basın organlarından gelen bilgiye göre koç Carlislie, genç Sloven yıldıza ilk beşte uzn forvet görevini vermeyi düşünüyor. Tecrübeli koçun kafasındaki guard ikilisi, Dennis Smith ile Wesley Matthews olurken, 3 numarada Harrison Barnes’ı ve 5 numarada da DeAndre Jordan’ı düşünüyor.

Genç yıldız atletik ve güçlü NBA 4 numaraları karşısında epey zorlanacaktır. Ama zekası, pozisyon bilgisi ve yüzü dönük adam geçme becerisi ile de onlara zor anlar yaşatacağı bir gerçek.

Doncic’in beş başlaması ile birlikte Alman veteran yıldız Dirk Nowitzki’nin ise kenardan 6.adam görevi ile takıma katkı yapması bekleniyor.Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 25.09.20 (Basket Guru)

NBA Batı Konferansı yarı final serisi 4. maçında Denver Nuggets, Cuma saat 04:00’da Los Angeles …